https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Targi 'DOM i OTOCZENIE' w sądeckim MOSiRze zapraszają

Julia Cialpuk
Pod hasłem “Czyste powietrze dla Nowego Sącza” w Hali sportowo-widowiskowej przy ul. Nadbrzeżnej wystartowały już 22 z kolei targi Dom i Otoczenie Wystawione są nie tylko piece.

Około 70 wystawców w jednym miejscu czekało na mieszkańców Nowego Sącza i okolic gotowych zaprezentować najlepsze rozwiązania dla budujących dom lub odświeżających wnętrza i ogród. - Od lat na targi przychodzą ludzie, które szukają konkretnych rozwiązań. Organizatory starają się takie rozwiązania przygotować: są tu fachowcy, są udzielające porady i jest możliwość dotknąć materiałów, urządzeń, zobaczyć jak to działa.

Tematem przewodnim XXII edycji targów jest problem zanieczyszczenia powietrza w powiecie nowosądeckim. Na targach obecne są firmy z kotłami grzewczymi. Są to nowoczesne urządzenia V klasy o wyjątkowo niskiej emisji smogu.

- Te wszystkie urządzenia są certyfikowane, spełniają wymogi na dofinansowanie, które w wielu gminach przeznaczone jest na wymianę pieców – mówi kierownik firmy Anstal Łukasz Kaczor. - Są kotły kosztujące 8 tysięcy złotych i są o dwa razy droższe.

Firmy pokazują w praktyce, jak funkcjonują kotły nowego pokolenia, pokazywany jest proces palenia. Dla osób zainteresowanych energią baterii słonecznych jest oferta stoiska firmy SOLGRO, oferującej instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne oraz pompy ciepła, które obecnie zyskują coraz większą popularność wśród społeczności.

Wielu odwiedzających zainteresowanych jest wyposażeniem wnętrz i materiałami budowlanymi. Stanowisk z taką ofertą w tym roku nieco mniej, ale odnaleźć coś dla siebie mieszkańce potrafili.

- Zaczęliśmy budowę domu i chcemy zorientować się, jakie są rozwiązania - mówi Kaja Polak z Gorlic. Na Targi udali się całą rodziną – z mężem Bartkiem i malutkim Leonkiem. - Okazało się że zamiast płytek można robić w fajne tekstury w szkle – dodała.

Rodzice, odwiedzący targi z dziećmi powyżej 3 lat mogą zostawić je pod opieką animatorów z Klubu Kreatywnego Inżyniera FLOJAMO.

- Dzieci budują z prawdziwych cegieł ceramicznych, - opowiada Monika Florysiak. Pobudza to wyobraźnię i rozwija myślenie, ponieważ na starcie budowy dzieciaki mają policzyć, ile cegieł potrzebują dużych, ile małych, jaki będzie dach i ozdoby.

Więcej odwiedzających targi przewidują w niedziele.

Autorka:Julia Cialpuk

ZOBACZ KONIECZNIE:

Gazeta Krakowska

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska