https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tarnów. 21-latka dała się oszukać metodą "na BLiK-a". Straciła tysiąc złotych

PM
Pomimo licznych apeli, dotyczących oszustw dokonywanych na m.in. „na wnuczka” i „na policjanta”, wciąż pojawiają się próby wyłudzenia oszczędności od osób starszych. Tym razem oszukać dała się młoda, 21-letnia kobieta. Przekazała BLiK-iem swoje oszczędności.

W ostatnim tygodniu do dyżurnego tarnowskiej komendy wpłynęły kolejne informacje o osobach, które tym razem nieudolnie usiłowały okraść seniorów naszego miasta. Po raz kolejny w godzinach dopołudniowych na telefony stacjonarne dzwoniły osoby, które wykorzystując przygotowaną legendę, wmawiały rozmówcom, że konieczne jest przekazanie niejednokrotnie oszczędności życia na ratowanie z opresji członka rodziny. Przypominamy, że w ten sposób działają oszuści, którzy tylko czekają na to, by wdać się w rozmowę i w ten sposób wzbudzić poczucie troski i chęć pomocy.

Ty razem mieszkańcy naszego miast nie dali się zwieść i właściwie zareagowali odkładając słuchawkę oraz informując dyżurnego tarnowskiej policji. W tych sprawach będą prowadzone czynności mające na celu ustalenie osób, które w ten sposób usiłowały wyłudzić pieniądze.

Mniej szczęścia miała jednak młoda, 21-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego. Za pośrednictwem komunikatora rozmawiała, ze swoją przyjaciółką, która poprosiła ją o pomoc przy potwierdzeniu transakcji kodem BLiK. Dziewczyna dwukrotnie zatwierdziła dokonaną przez przyjaciółkę transakcję, przekazując w sumie kwotę 1000 złotych. Dopiero później zorientowała się, że informacje wysyłane za pośrednictwem komunikatora były od obcej osoby, ponieważ konto jej przyjaciółki zostało zhakowane.

Tarnowscy policjanci apelują do osób korzystających z płatności Blikiem, aby nie udostępniali tego kodu nikomu. Zawsze należy zweryfikować swojego znajomego, dzwoniąc do niego. Z pewnością telefon komórkowy ma zawsze przy sobie. Wykonanie takiego połączenia zajmie nam nie więcej jak 30 sekund, a tym samym zyskujemy pewność, że nasz znajomy rzeczywiście jest w potrzebie i to właśnie jemu pomagamy, a nie przelewamy własnych oszczędności „Blik-owemu oszustowi”.

FLESZ - Nocowanie przy chorym w szpitalu za darmo

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2 sierpnia, 00:06, Jaskolka:

Nie mam Blicka i się z tego cieszę!!!

Zostałam oszukana na 2000 zł na blicka. Ja, zawsze ostrożna która śmiała się z naiwności ludzi dających się oszukać na wnuczka lub na żołnierza. Ale wiecie co ...to tylko pieniądze, jest to przykre ale na pieniądze zawsze można zapracować i wiem ze będę miała ich więcej niż utraciłam. Natomiast oszustowi życzę aby jego marne życie było pełne cierpienia, aby zawsze tracił to co kocha, by spotkały go wszystkie najcięższe choroby, by nigdy nie odczuł dobra i współczucia!!!

G
Gość
Jaskolka, na pewno nie masz Blicka, diabli zresztą wiedzą co to jest :)

Ale sposób płatności Blik jest wygodnym rozwiązaniem, wystarczy odrobina rozsądku, wręcz szczypta aby bezpiecznie z niego korzystać.
G
Gość
2019-08-02T00:06:01 02:00, Jaskolka:

Nie mam Blicka i się z tego cieszę!!!

Masz tylko nie używasz

J
Jaskolka
Nie mam Blicka i się z tego cieszę!!!
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska