FLESZ - 6 eko-mitów, w które wierzymy
Defibrylator został kupiony przez miasto z inicjatywy Rady Osiedla Piaskówka. Sprzęt przekazano do parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Klikowskiej.
- Cieszymy się, że będzie właśnie w tym miejscu, ponieważ codziennie pojawia się tu wielu ludzi. Chcemy żeby dawało mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, którzy będą mogli w porę zareagować gdy dzieje się coś złego - podkreśla Mirosław Biedroń, przewodniczący RO Piaskówka.
Swojej radości z defibrylatora nie kryje proboszcz tamtejszej prafi. Urządzenie będzie dostępne w kościele. - Planujemy zorganizować przeszkolenie dla kilku osób, które będą potrafiły obsługiwać ten sprzęt. Szkolenie poprowadzą strażacy lub pracownicy pogotowia - wyjaśnia ks. Czesław Haus.
Defibrylator marki Philips kosztował ponad 8 tys. zł. Obecnie na ternie miasta jest kilkanaście tego typu urządzeń m.in. w rejonie galerii handlowych, w Parku Wodnym przy ul. Piłsudskiego czy tarnowskim starostwie.
Przenośny defibrylator mają już od roku strażnicy miejscy. - Jest dostępny dla mieszkańców w w naszej siedzibie. Udostępniamy go również podczas imprez masowych - mówi Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej w Tarnowie.
Cztery defibrylatory posiada tarnowskie MPK (na pętli MPK na ul. Wojska Polskiego przy CH Gemini, na pętli na ul. Jana Pawła, a także na Stacji Mpetrol na ul. Okrężnej 9 oraz w jednym z autobusów).
W przyszłym roku pojawią się 22 kolejne takie urządzenia. - Planujemy, że za kilka lat wszystkie autobusy będą wyposażone w defibrylator – podkreśla Jerzy Wiatr, prezes tarnowskiego MPK.
- Tarnów z lotu ptaka jest przepiękny! [ZDJĘCIA]
- Tarnowscy "mistrzowie parkowania" w akcji [ZDJĘCIA]
- Najlepiej oceniane salony fryzjerskie w Tarnowie według opinii w Google
- Gdzie w Tarnowie kursanci najczęściej oblewają egzaminy na prawo jazdy [TOP 10 LOKALIZACJI]
- Wiktoria swą urodą czaruje nie tylko fanów żużla [ZDJĘCIA]
