FLESZ - 6 eko-mitów, w które wierzymy
Muzealnicy obawiają zwłaszcza etapu prac, w trakcie którego wymieniana będzie płyta Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie budynków muzeum. - Drgania mogą spowodować zmiany struktury starożytnych szkieł, które są niewidoczne gołym okiem. Za jakiś czas, jak będziemy je chcieli wyczyścić lub przenieść i weźmiemy je do ręki, one po prostu się rozsypią - tłumaczy Andrzej Szpunar, dyrektor tarnowskiego muzeum.
Pracownicy próbują uzyskać informację na temat potencjalnych skutków tych drgań. Są już po pierwszej naradzie z ekspertem.
- Trzeba robić wszystko, żeby drgania nie przeniosły się w strukturę szkła - tłumaczy dyrektor muzeum. Dodaje, ze jeśli trzeba będzie, najcenniejsze egzemplarze zostaną na czas remontu zapakowane w specjalne skrzynie, tak żeby były bezpieczne.
Przypomnijmy, że w lipcu pod wpływem drgań wywołanych pracami na płycie Rynku, w pomieszczeniu socjalnym muzeum runęły na podłogę szafki w pomieszczeniu socjalnym placówki. W obawie o los eksponatów znajdujących się w Ratuszu, postanowiono część z nich usunąć z ekspozycji i bezpiecznie schować w piwnicy.
- Tarnów w latach 90. Aż trudno uwierzyć, że tak wyglądał!
- Gdzie w Tarnowie kursanci najczęściej oblewają egzaminy na prawo jazdy [TOP 10 LOKALIZACJI]
- Wiktoria swą urodą czaruje nie tylko fanów żużla [ZDJĘCIA]
- Wysyp grzybów w lasach regionu tarnowskiego trwa [ZDJECIA]
- Tarnów. Znani absolwenci naszych liceów [GALERIA]
