https://gazetakrakowska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Tarnów. Najlepsi programiści i start-upy nagrodzone na finał Forum Innowacji

Paweł Chwał
Paweł Topolski/UMT
Drużyna studentów Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie wygrała pierwszą edycję Hackathonu – 36-godzinnego maratonu programowania.

W Hackathonie wzięło udział 10, czteroosobowych drużyn, które miały za zadanie stworzyć aplikacje ułatwiające życie w Tarnowie. W tym gronie były zespoły reprezentujące: PWSZ w Tarnowie, AGH Kraków, Politechnikę Krakowską, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie, Zespół Szkół Łączności w Krakowie oraz grupę programistów niezrzeszonych

- Spaliśmy tylko trzy godziny, więc można powiedzieć, że nasz program powstawał w męczarniach. Pod koniec maratonu wielokrotnie przeszukiwaliśmy kod, żeby wszystko dobrze działało. Okazuje się, że kod, który napisaliśmy jest całkiem niezły, mamy nadzieję, że to rozwiązanie uda się wdrożyć w naszym mieście – powiedzieli zwycięzcy. W drużynie pracowali: Przemysław Biskup, Dawid Chwistek, Mateusz Kiełbasa i Maksymilian Hebda.

Stworzona przez studentów PWSZ wielofunkcyjna aplikacja zawiera w sobie m.in.: system inteligentnego parkowania, system wykorzystujący technikę RFID, który pomagał będzie zwiedzać Tarnów ze smartfonem w ręku, czy system informujący o dostępności miejskich rowerów.

Do zwycięzców trafiła – ufundowana przez magistrat - nagroda w wysokości 12 tys. złotych

W konkursie wyróżniono też zespół „Szopy”, reprezentujący Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Uczniowie zaprezentowali mobilną grę miejską. W nagrodę otrzymali staże w firmie Gate Software.

Hackathon stanowił jeden z elementów dwudniowego Forum Innowacji. Podczas uroczystej gali wręczono również nagrody w konkursie Startup Award. Nagrodę główną i czek na 80 tys. złotych otrzymała tarnowska firma Stec Robotics, będąca twórcą robota kartezjańskiego.

Nie zabrakło także konkursu Robot Show, który był skierowany do osób mogących pochwalić się osiągnięciami w dziedzinie robotyki i automatyki. Nagroda w wysokości 10 tys. zł trafiła do Adriana Krzemińskiego, autora projektu Scorpio X.

FLESZ: Nowe fotoradary. Będzie ich dwa razy więcej

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Okiem Kielara odc. 14

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska