https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tarnów. Pierwszy sklep socjalny w Małopolsce już otwarty. Co można w nim kupić i w jakiej cenie? [ZDJĘCIA]

Paweł Chwał
Sklep socjalny w Tarnowie został uroczyście otwarty we wtorek - 9 listopada przy ul. Szujskiego. Ceny oferowanych produktów mają być w nim konkurencyjne w stosunku do dyskontów i "sieciówek"
Sklep socjalny w Tarnowie został uroczyście otwarty we wtorek - 9 listopada przy ul. Szujskiego. Ceny oferowanych produktów mają być w nim konkurencyjne w stosunku do dyskontów i "sieciówek" Paweł Chwał
Pierwszy sklep socjalny w Małopolsce otwarto we wtorek (9 listopada) w Tarnowie. To miejsce, w którym za okazaniem wyrobionej wcześniej karty można kupić pełnowartościowe produkty w atrakcyjnych cenach, niejednokrotnie niższych niż w dyskontach czy "sieciówkach". Sprawdziliśmy, co można było kupić i za ile podczas pierwszego dnia funkcjonowania sklepu. Podobne placówki funkcjonują już na Śląsku, w Warszawie i Toruniu.

Co można kupić w sklepie socjalnym w Tarnowie?

W sklepie 3S przy ul. Szujskiego 38 dominują przede wszystkim wyroby spożywcze. Jest stoisko z wędlinami, z nabiałem i osobne z pieczywem. Na środku wystawione są na owoce i warzywa, a na półkach produkty sypkie: kasze, cukry, mąka, ryż, a także przetwory, sosy i przyprawy, konserwy, jajka, czy woda mineralna. Jest też chemia, a także wyroby przemysłowe, m.in. bielizna, skarpetki czy pantofle.

Kto może zrobić zakupy w sklepie socjalnym?

Aby zrobić zakupy w sklepie potrzeba spełniać określone kryteria dochodowe i społeczne oraz mieć wyrobioną specjalną kartę. Tę można otrzymać po dokonaniu rejestracji, która odbywa się na bieżąco w sąsiadujących ze sklepem pomieszczeniach po byłej restauracji Braterskiej.

Do robienia zakupów w sklepie 3S uprawione są m.in. osoby objęte pomocą MOPS-u, ale także m.in. emeryci i renciści, bezrobotni, osoby samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne oraz niepełnosprawni.

Obowiązuje w nim limit jednorazowych wydatków - to 200 zł na jednoosobowe gospodarstwo oraz 500 zł dla rodziny. Otwarciu sklepu towarzyszyło spore zainteresowanie. Mimo padającego deszczu w kolejce stało kilkadziesiąt osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tępy Wsion
10 listopada, 01:25, Ehh:

Nie przypuszczałem że dożyję takich czasów,kiedy w Polsce Ludzie będą selekcjonowani w dostępie do sklepów. Dle bidoty sklep juz jest ,to teraz pora na sklepy dla elYt rzadowych (bezclowych,dewizowych).

10 listopada, 7:04, sdg:

Wypisz, wymaluj za PRLu sklepy tylko dla górników i Pewexy dla "lepszych"...

jeszcze komercyjne były dla tych nie najgorszych

s
sdg
10 listopada, 01:25, Ehh:

Nie przypuszczałem że dożyję takich czasów,kiedy w Polsce Ludzie będą selekcjonowani w dostępie do sklepów. Dle bidoty sklep juz jest ,to teraz pora na sklepy dla elYt rzadowych (bezclowych,dewizowych).

Wypisz, wymaluj za PRLu sklepy tylko dla górników i Pewexy dla "lepszych"...

E
Ehh
Nie przypuszczałem że dożyję takich czasów,kiedy w Polsce Ludzie będą selekcjonowani w dostępie do sklepów. Dle bidoty sklep juz jest ,to teraz pora na sklepy dla elYt rzadowych (bezclowych,dewizowych).
k
kiki
Pamiętacie co mówił Mateusz w Sowa i Przyjaciele? On wam dopiero da w 2022, zobaczycie socjalistyczne rządy ... "Morawiecki: Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa... Hollande i tak dalej. Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku*** i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie. I takie rzeczy się dzieją. […] To co robi Merkelowa... Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapier*** za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała."
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska