https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tarnów. Rekrutacja w PWSZ. Hitem pedagogika [WIDEO]

Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
Ponad 1500 kandydatów ubiegało się o przyjęcie do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Zakończył się właśnie pierwszy etap rekrutacji na uczelnię.

WIDEO: Rekrutacja w tarnowskiej PWSZ

Autor: Robert Gąsiorek, Gazeta Krakowska

Anna Marmol z Pleśnej wczoraj wpisała się na I rok studiów w tarnowskiej PWSZ. 19-latka znalazła się na liście osób przyjętych na kierunek matematyka. - Bardzo się cieszę. To mój wymarzony kierunek. Od zawsze uwielbiałam kierunki ścisłe, szczególnie matematykę - mówi z zadowoleniem "Krakowskiej".

Nie zastanawiała się długo, gdzie chce studiować. Chociaż pod uwagę brała inne miasta. - Na początku myślałam o Wrocławiu, ale jest to jednak za daleko. W Tarnowie mam nadzieję dobrze przygotować się do studiów magisterskich, które będę kontynuować już na innej uczelni - podkreśla.

Informację o dostaniu się na studia w Tarnowie przyjął z entuzjazmem także Jacek Baran ze Starej Jastrząbki. Od października rozpocznie naukę na kierunku administracja w PWSZ. - Najpierw denerwowałem się przed wynikami matury, a teraz czekając na listę przyjętych na studia. Dobrze, że mam to już za sobą - przyznaje Jacek Baran.

Przyszły student ma już konkretne plany na przyszłość. - Zamierzam po studiach wstąpić do policji. Kierunek, na którym będę studiował, da mi dodatkowe punkty podczas rekrutacji do służby w mundurze - przekonuje.

Administracja była jednym z najbardziej obleganych kierunków w PWSZ przez przyszłych studentów. - Jeśli prześledzimy liczbę osób zatrudnionych w sektorze publicznym, to widoczna jest tendencja rosnąca. Mamy coraz więcej stanowisk w administracji publicznej. Dlatego ten kierunek cieszy się takim powodzeniem - zaznacza Wojciech Nowak, kierownik biura rektora PWSZ.

Prawdziwym hitem tegorocznej rekrutacji okazał się jednak kierunek, który jest nowością w ofercie tarnowskiej uczelni. Pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną z językiem obcym chciało studiować blisko 90 osób. - Niestety, na ten rok przewidzieliśmy tylko 45 miejsc - zauważa Wojciech Nowak.

W pierwszej turze rekrutacji podania na PWSZ złożyło w sumie 1550 kandydatów. Miejsc na 18 kierunkach przygotowano ponad 1600. Ci, którzy znaleźli się na liście przyjętych, muszą do 14 sierpnia dokonać wpisu na I rok studiów. - Przeważnie robi to 80 procent kandydatów, więc na niektórych kierunkach część miejsc jeszcze się zwolni - przewiduje Wojciech Nowak.

Dodatkowa rekrutacja odbędzie się od 1 do 18 września. Wiadomo już, że wtedy można starać się o przyjęcie m.in. na filologię germańską i romańską, wzornictwo i grafikę oraz ochronę środowiska.

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

"mgr"
Młodzież szuka łatwych kierunków i znajduje. Chcą mieć papier a nie pracę. Później jest zwalanie na rząd, że nie ma etatów. Natomiast na rynku brakuje specjalistów w wielu zawodach.
t
te
nie wybierajcie takich kierunków jak administracja, ekonomia, filiologie i pedagogika. Po tym pracy na pewno nie będzie. A na pewno nie po pwsz. Jeżeli chcecie już iść na ekonomie wybierzcie uniwersytet ekonomiczny, jeżeli chcecie pedagogikę wybierzcie uniwersytet pedagogiczny. A jeżeli chcecie fililogie wybierzcie uj. Na pwsz jedynymi wartymi kierunkami są ścisłe oraz inżynieryjne
P
Paranoja
Do Supermarketu na kasę nie potrzeba pedagogiki. Bo na więcej to nie liczcie !!!
n
nauczyciel
Dziwię się że ten kierunek jest dostępny, powinno sie nie robić młodym ludziom nadziei że będą
mieć pracę. Ale uczelnie sie tym nie przejmują ważne ze oni się utrzymują a absolwenci niech sobie
radzą. Praca dla nauczyciela w dzisiejszych czasach to jak wygrana w totolotka.
a
absolwent
Myślicie, że przyjmą was do przedszkoli z otwartymi rękoma, bo niby język obowiązkowo do przedszkoli wchodzi? Może jedna z tych 90 osób tę pracę dostanie zwykłym zbiegiem okoliczności lub rodzicem na stanowisku dyrektora. Reszta będzie przez kilka lat żałośnie roznosić cv. Obudźcie się i zmieńcie kierunek póki czas.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska