https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tarnów. Rozpoczyna się remont Zespołu Przychodni Specjalistycznych. Będą utrudnienia dla pacjentów

Paweł Chwał
Wizualizacja nowego wyglądu ZPS
Wizualizacja nowego wyglądu ZPS
Pacjenci Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie muszą uzbroić się w wyrozumiałość. Wraz z rozpoczynającą się przebudową budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie dostęp do placówki będzie utrudniony, a część poradni zostanie przeniesiona na ulicę Mostową.

Planowane zmiany obejmą modernizację ciągów komunikacyjnych i rejestracji, a dzięki powiększeniu powierzchni budynku do dyspozycji lekarzy będzie 16 nowych gabinetów. Poprawią się także warunki na chirurgii jednego dnia, która zyska nowe pomieszczenie. Wybudowana zostanie sala operacyjna z zapleczem dostosowanym do aktualnych wymogów. Ponadto zamiast analogowego rentgena pojawi się rentgen cyfrowy.

Efekt planowanej modernizacji będzie poprawa komfortu pracy lekarzy, ale i pacjentów, którzy będą przyjmowani w znacznie lepszych warunkach niż dotąd.

W planach przewidziana jest likwidacja obecnego podjazdu do budynku, ponieważ wejście usytuowane będzie na poziomie chodnika, co zapewnić ma większą wygodę dla osób niepełnosprawnych. Z kolei szatnia i bufet przeniosą się z piwnic na parter.

Na czas prowadzonych prac, które potrwać mają rok, część poradni i pracowni zostanie przeniesionych do budynku ZPS przy ul. Mostowej. W październiku przeprowadzka czeka pracownię EMG i poradnię logopedyczną, natomiast w listopadzie poradnię chirurgii ogólnej, a także chirurgii urazowo ortopedycznej.

Pracownia RTG przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie będzie działać do 10. listopada. Po tej dacie w budynku pozostanie RTG stomatologiczne, które z parteru zostanie przeniesione na I piętro. Pozostałe zdjęcia wykonać będzie można tylko w Pracowni RTG przy ul. Mostowej 6. Z kolei rejestracja ogólna zostanie przeniesiona do pomieszczeń zajmowanych obecnie przez poradnię chirurgiioOgólnej i ortopedię (także na parterze).

Zlikwidowana zostanie pochylnia od strony głównego wejścia. Osoby niepełnosprawne będą mogły dostać się do budynku od strony parkingu na terenie szpitala – wejście od ortopedii.

Koszt inwestycji to ponad 12,8 milionów złotych, z czego osiem milionów to wkład własny placówki, resztę stanowi kredyt bankowy oraz środku budżetu miasta i dotacja unijna. Wykonawcą modernizacji będzie Firma Budowlana ANNA-BUD Sp. z o.o. z siedzibą w Bilczy.

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

"mgr"
Obserwuję, że często wygrywają przetargi firmy z odległych miejscowości. Dla mnie jest to dziwne, ponieważ dochodzą koszty transportu i zakwaterowania. Ciekaw jestem, czy choć raz w trakcie wykonywania prac inspekcja pracy sprawdziła, na jakich zasadach są zatrudniani pracownicy na budowie? Narzekamy na niskie płace a równocześnie związki zawodowe akceptują przetargi z najniższą ceną za usługi. Taka sytuacja jest nie do pomyślenia w Austrii czy Niemczech.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska