FLESZ - Co czwarty Polak jest uzależniony od informacji oraz odczuwa ich nadmiar
Roszczenia do dwóch działek o łącznej powierzchni 1,1 hektara, zgłosiła Ann Drillich, reprezentowana przez jedną z warszawskich kancelarii adwokackich.
W odpowiedzi na żądania córki byłej właścicielki spornego terenu, prezydent Tarnowa w 2014 roku złożył wniosek o zasiedzenie a Sąd Rejonowy w Tarnowie go uwzględnił i w maju 2019 stwierdził nabycie terenu przez Gminę Miasta Tarnowa. Obecnie stwierdzenie to zaakceptował Sąd Okręgowy w Tarnowie.
Jak wyjaśnia mecenas Grzegorz Szczerba, reprezentujący w sądzie Gminę Miasta Tarnowa, orzeczenie Sądu Okręgowego w Tarnowie jest prawomocne i oddala groźbę utraty przez miasto nieruchomości.
Jak czytamy na stronie internetowej magistratu - Skarb Państwa nabył prawa do gruntu w roku 1974 na mocy dokonanego wówczas wywłaszczenia. W roku 1991 nieruchomość została skomunalizowana i stała się własnością Gminy Miasta Tarnowa. W 2010 roku Ann Drillich zwróciła się o stwierdzenie nieważności decyzji wywłaszczeniowej oraz decyzji komunalizacyjnej i stwierdzenie takie wówczas uzyskała.
Nieruchomość, o którą toczył się spór warta jest blisko 170 tys. zł. Z parkingu na co dzień korzystają mieszkańcy sąsiednich bloków oraz użytkownicy hali widowiskowo-sportowej. W niedziele i święta parking zapełnia się samochodami osób, które przyjeżdżają na nabożeństwa do pobliskiego kościoła.
Wcześniej Ann Drillich przegrała w sądzie batalię o prawo do nieruchomości, na której stoi tarnowski Pałac Ślubów. Córka Bianki Goldman próbuje jeszcze odzyskać działkę, na której znajduje się obecnie kościół. Australijka żydowskiego pochodzenia żąda od parafii Matki Bożej Szkaplerznej miliona dolarów za bezumowne korzystanie z nieruchomości oraz jej zwrotu. Sprawa jest w Sądzie Najwyższym.
