Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tarnów: strefa kibica bez piwa

Andrzej Skórka
Monitorowana strefa kibica ulokowana zostanie pod zadaszeniem boiska ze sztuczną trawą
Monitorowana strefa kibica ulokowana zostanie pod zadaszeniem boiska ze sztuczną trawą Andrzej Skórka
Tarnowska strefa kibica na EURO 2012 jednak powstanie w sąsiedztwie blokowisk przy ul. Wojska Polskiego. Czy jego uciążliwość dla mieszkańców okolicznych budynków rzeczywiście będzie znikoma, okaże się już 8 czerwca. Na razie niemrawe głosy sprzeciwu przeciwko lokalizacji strefy kibica ucichły.

Obawy mieszkańców artykułowali dwaj tarnowscy radni. Po ich doniesieniach próbowaliśmy zdiagnozować nastroje na osiedlu. Nie spotkaliśmy się jednak z choćby jednym głosem sprzeciwu.

- W urzędzie nie zgłaszano żadnego protestu w sprawie lokalizacji strefy - usłyszeliśmy w magistracie.

Poprosiliśmy internautów o wskazanie najlepszego ich zdaniem miejsca na oglądanie piłkarskich pojedynków EURO. Z pięciu propozycji najwięcej głosów uzyskał stadion Błękitnych przy ul. Piłsudskiego.

- Rozważaliśmy tę lokalizację, ale o jej odrzuceniu zdecydowały wyższe koszty i znaczna odległość od centrum miasta - mówi Marek Baran, szef Wydziału Sportu w UMT.

Ważnym atutem terenów Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego mają być mniejsze koszty. Na Błękitnych dla strefy trzeba byłoby wynająć sporych rozmiarów namiot. Na Wojska Polskiego uda się ją zmieścić pod zadaszeniem sztucznego lodowiska. Nie bez znaczenia są również kwestie bezpieczeństwa.

- W opinii policji i straży miejskiej tereny TOSiR są najlepsze pod kątem zabezpieczenia imprezy - dodaje Marcin Sobczyk, dyrektor wydziału kultury w magistracie.

W strefie jednocześnie zmieści się 500 osób. Piłkarskie mecze obejrzą na telebimie o wymiarach 5 na 3 metry. Cały teren będzie monitorowany. Przy wejściu każdy kibic zostanie sfilmowany kamerą, przed jej obiektywem będzie musiał także okazać dowód osobisty. Porządku pilnować ma kilkunastu ochroniarzy, w pobliżu będą wzmocnione siły porządkowe policji oraz straż miejska.
Do strefy wstępu mieć nie będą osoby nietrzeźwe, objęte zakazem stadionowym, a także kibice w barwach poszczególnych klubów.

- Dopuszczalne będą tylko barwy narodowe - podkreśla Sobczyk. Dodaje, że w strefie, ani w jej sąsiedztwie, nie będzie sprzedaży alkoholu, nawet piwa.

Pomyślano także o uchronieniu mieszkańców zlokalizowanych w pobliżu bloków. Przed nadmiernym hałasem bronić ma odpowiednie ustawienie nagłośnienia, od świateł osłoni plandeka zainstalowana na południowym obrzeżu strefy kibica.

Na całe przedsięwzięcie miasto wyda 70-80 tys. zł. Tyle, ile kosztuje jeden dzień strefy kibica organizowanej w Poznaniu.

Trwa plebiscyt na Superpsa! Zobacz zgłoszonych kandydatów i oddaj głos!

Wybieramy najpiękniejszy kościół Tarnowa. Sprawdź aktualne wyniki!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska