Paweł Wiśniewski
Do trzech razy sztuka - Daniel Michalski został w końcu mistrzem Polski w grze pojedynczej Arkadiusz Gola
Rozstawiony z numerem drugim Daniel Michalski został mistrzem Polski w tenisie. W finale turnieju gry pojedynczej pokonał Jana Zielińskiego, występującego z „dziką kartą” 6:3, 6:2.

Daniel Michalski - zawodnik warszawskiej Mery był faworytem meczu finałowego, bowiem na kortach bytomskiego Górnika nie stracił ani jednego seta. Jego przeciwnik - Jan Zieliński, broniący barw Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki, miał w trakcie tygodnia parę trudnych przepraw (m.in. z Maksem Kaśnikowskim i Kacprem Żukiem), dlatego na pewno odczuwał zmęczenie.

Michalski, który na początku awansował na najwyższą w karierze 253. pozycję w rankingu ATP, potwierdził wysoką formę. Po dwusetowym spotkaniu pokonał Zielińskiego 6:3, 6:2 i dzięki temu został nowym mistrzem Polski w singlu - po raz pierwszy w karierze. Wcześniej dwukrotnie bez powodzenia grał w finale. W 2019 roku lepszy od niego był w Gliwicach Paweł Ciaś. Z kolei w sezonie 2020 w Bytomiu jego pogromcą po dwóch tie breakach okazał się Kacper Żuk.

Broniący tytułu sprzed roku Kamil Majchrzak zakończył udział w bytomskich mistrzostwach na 1/8 finału z powodu kontuzji.

Pula nagród Esvelo 96. Narodowych MP przekracza milion złotych. Rok temu mistrzowie w singlu otrzymali w nagrodę Mercedesy klasy A, teraz wyjadą większymi modelami CLA. Przegrani finaliści singla dostaną po 55 tysięcy złotych, zwycięzcy debli - po 38 tysięcy na parę.
Pula nagród Esvelo 96. Narodowych MP przekracza milion złotych.