MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Hubert Hurkacz jest już w III rundzie turnieju w Indian Wells, będzie walczył o poprawę tego wyniku Pawel Relikowski / Polska Press
Hubert Hurkacz w II rundzie turnieju ATP w Indian Wells musiał się mocno napracować, aby uzyskać awans. Niemiec Oscar Otte wysoko zawiesił mu poprzeczkę, Polak wygrał 6:3, 3:6, 6:3. Odpadł natomiast Kamil Majchrzak, który przegrał z 1:6, 1:6 z Amerykaninem Taylorem Fritzem.

Otte postawił się Hurkaczowi w meczu w Indian Wells

Dla naszego reprezentantka to był pierwszy mecz w prestiżowych zawodach, bowiem w I rundzie miał wolny los. Tenisista z Wrocławia, rozstawiony w turnieju z nr. 11, w starciu z Niemcem (76. ATP) był zdecydowanym faworytem, ale zwycięstwo wcale nie przyszło mu łatwo.

Pierwszy set przebiegał „planowo”, nasz zawodnik przejął inicjatywę i pewnie zwyciężył. W drugiej partii Niemiec przełamał Polaka w szóstym gemie, a później wyrównał stan meczu. Powtórzył to w trzecim secie, w piątym gemie, i zapachniało niespodzianką.

Riposta Hurkacza była jednak solidna. Błyskawicznie też przełamał przeciwnika, wyrównując stan partii, a następnie poszedł za ciosem, zwyciężając 6:3.

Amerykanin Johnson na drodze Hurkacza w Indian Wells

Nasz zawodnik w kolejnej rundzie zmierzy się z Amerykaninem Steve’em Johnsonem, mecz przewidziany jest na środę. Polak znów będzie faworytem, 32-letni rywal na liście ATP klasyfikowany jest obecnie na 115. pozycji (w połowie 2016 r. był 21.).

Fritz dał Majchrzakowi lekcję tenisa w Indian Wells

Drugi z reprezentantów Polski, Kamil Majchrzak, w I rundzie zanotował pewne zwycięstwo, natomiast w niedzielę w II doznał wysokiej porażki. Fritz (20. rakieta świata) szybko rozwiał nadzieje Polaka na kolejną niespodziankę, oddał mu w całym spotkaniu tylko dwa gemy.