Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Termy Gorce najbliżej z Krakowa, a także z Nowego Sącza. Tylko godzina jazdy autem. Cennik i godziny otwarcia atrakcji w Porębie Wielkiej

Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
Termy Gorce w Porębie Wielkiej są położone blisko Krakowa i Nowego Sącza
Termy Gorce w Porębie Wielkiej są położone blisko Krakowa i Nowego Sącza Termy Gorce archiwum prywatne
Termy Gorce w Porębie Wielkiej działają już dwóch lat. Po latach perturbacji w końcu obiekt został uruchomiony i przyczynił się do rozwoju gminy Niedźwiedź. Termy Gorce oferują relaks oraz szeroko rozumiane usługi rehabilitacyjne i znajdują się blisko Gorczańskiego Parku Narodowego. To jedyna taka atrakcja na Limanowszczyźnie, do której blisko jest z Nowego Sącza czy Krakowa.

W obszarze Gorczański Park Narodowy powstał odwiert, który uwolnił moc solankowej termalnej wody. Tak powstały Termy Gorce w Porębie Wielkiej. Ich główna misja to, obok relaksu, rehabilitacja, fizjoterapia i bio-regeneracja.

Jest blisko z Nowego Sącza i Krakowa
Termy Gorce to młodziutka atrakcja w Małopolsce i pierwsza taka w powiecie limanowskim. Kompleks uzdrowiskowo-rekreacyjny oferuje wiele atrakcji dla mieszkańców i turystów, stawiając na cenne złoża wód termalnych znajdujące się prawie dwa kilometry pod ziemią.

Termy położone w Porębie Wielkiej w pobliżu Gorczańskiego Parku Narodowego to atrakcja, która znajduje się ok. 65 km od Nowego Sącza, podobnie wygląda to z Krakowa.

Termy Gorce najbliżej z Krakowa, a także z Nowego Sącza. Tylko godzina jazdy autem. Cennik i godziny otwarcia atrakcji w Porębie Wielkiej
Google Street View
Termy Gorce najbliżej z Krakowa, a także z Nowego Sącza. Tylko godzina jazdy autem. Cennik i godziny otwarcia atrakcji w Porębie Wielkiej
Google Street View

Termy Gorce to praca i szansa na rozwój regionu

Zarząd Powiatu Limanowskiego na początku września 2021 roku podpisał umowę na dzierżawę Centrum Rekreacji i Balneologii w Porębie Wielkiej na dzierżawę Centrum Rekreacji i Balneologii w Porębie Wielkiej z "Termy Gorce SC", która reprezentują Monika Gaweł i Mateusz Hreska. Obiekt zbudowany za ponad 13,3 mln zł został wydzierżawiony na 29 lat. Dzięki temu powstało aż 50 miejsc pracy dla mieszkańców okolic Niedźwiedzia i innych miejscowości. Z takiego obrotu sprawy cieszą się władze powiatu limanowskiego.

Termy działają od stycznia i cały czas poszerzają swoją działalność. Okazuje się, że to atrakcja, na którą czekali turyści i mieszkańcy, którzy chętnie korzystają z takiej formy relaksu.

Termy Gorce. Trzy strefy
Otwarta jest Strefa Relaksu z basenem termalnym, do dyspozycji jest sauna fińska, sauna infrared, jacuzzi, grota solna z tężnią solankową, a na zewnątrz mieści się jeszcze sześć wanien jacuzzi.

Termy Gorce w Porębie Wielkiej
Termy Gorce w Porębie Wielkiej Termy Gorce archiwum prywatne

Dodatkowo, uruchomiona została Strefa Odnowy z ofertą z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, masaży, inhalacji, oraz zabiegów z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń do rehabilitacji, a wszystko to, pod nadzorem doświadczonych fizjoterapeutów. Działa także Strefa Smaku z restauracją specjalizującą się w daniach kuchni włoskiej.

Godziny wejścia i opuszczania Strefy Relaksu

Wejście codziennie od 9:00

 • Ostatnie wejście na 1,5h o godzinie 20:00
 • Ostatnie wejście na 2,5h o godzinie 19:00
 • Ostatnie wejście na 4h o godzinie 17:30

W Termach Gorce obowiązuje również bilet ulgowy, który obejmuje osoby do ukończenia 18 lat, studentów z ważną legitymacją studencką - do 26 roku życia, seniorów - powyżej 60 roku życia oraz osoby niepełnosprawne. Trzeba zgłosić to przy kasie, ab otrzymać specjalną zniżkę na Strefę Relaksu.

Promocja "Sami Swoi" obowiązuje dla mieszkańców Gminy Niedźwiedź. Jeżeli mieszkasz w Porębie Wielkiej, Koninie, Podobinie lub Niedźwiedziu, przysługuje 20% zniżki na bilety normalne do strefy z basenem, jacuzzi, saunami oraz grotą solną.

Cennik w Termach Gorce

Wejście na 1,5 godziny:

 • Poniedziałek - czwartek: bilet normalny -49 zł
 • Poniedziałek - czwartek: bilet ulgowy -39 zł
 • Poniedziałek - czwartek: wejście grupowe (bilet normalny) - od 15 osób (dorośli) -38 zł
 • Poniedziałek - czwartek: wejście grupowe (bilet ulgowy) - od 15 osób (dzieci lub seniorzy 60+). W przypadku grupy dzieci: 1 opiekun na 15 dzieci, opiekun 1 zł -31 zł
 • Piątek - niedziela: bilet normalny - 55 zł
 • Piątek - niedziela: bilet ulgowy - 45 zł
 • Karnet 10 wejść - ważny 3 miesiące, 7 dni w tygodniu. - 440 zł
 • Karnet 20 wejść - ważny 3 miesiące, 7 dni w tygodniu. - 800 zł
 • Bilet wieczorny - od 20:30, 7 dni w tygodniu - 30 zł / h + 15 min
 • Dzieci do 100 cm -wejście za darmo

Cennik dostępny tutaj
Obwodnicą Chełmca przejedziemy już w te wakacje. Na placu budowy praca wre

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska