Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015 już 19 maja [ARKUSZE, TESTY, PYTANIA, ROZWIAZANIA]
Test Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2015. Jak poszło? [ODPOWIEDZI, ARKUSZE]
Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015 [19 MAJA]
Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych w Polsce napiszą Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015 w dwóch częściach: z języka polskiego oraz matematyki.
W szkołach podstawowych 19 maja odbędą się dwa powszechne badania Instytutu Badań Edukacyjnych – kompetencji trzecioklasistów oraz kompetencji piątoklasistów. Pokażą mocne i słabe strony uczniów z zakresu języka polskiego i matematyki, pomogą nauczycielom lepiej planować dalszą pracę z uczniami, sprawdzą, czy szkoła pomogła im rozwinąć umiejętności rozumowania, myślenia strategicznego, argumentowania, wnioskowania czy dokonywania interpretacji
WIDEO: Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015
Autor: Karolina Gawlik/Joanna Urbaniec/Gazeta Krakowska
Test Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2015 - 16 kwietnia [PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ZADANIA]
Test Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2014. Znamy pytania i zadania [ODPOWIEDZI]
W badaniu przeprowadzonym przez Instytut Badań Edukacyjnych wezmą udział szkoły, które zgłosiły się i przystąpiły do niego dobrowolnie. Wyniki jednego i drugiego testu będą informacją dla nauczycieli i szkoły o tym, jaki poziom kompetencji z języka polskiego i matematyki osiągnęli uczniowie w badanych obszarach.
W przypadku badania Kompetencje trzecioklasistów K3, do połowy kwietnia zgłosiło się ponad 6 500 szkół podstawowych, do badania Kompetencje piątoklasistów K5 – ponad 5 000 szkół. Bardzo ważne jest, że na podstawie wyników uczniów nie będzie dokonana jakakolwiek selekcja na kolejnych etapach edukacyjnych. Wyniki mają być jedynie informacją dla nauczycieli i dyrektorów szkół, jaki poziom umiejętności osiągają dzieci.
Sprawdzian trzecioklasisty 2015. Kiedy wyniki?
Po przeprowadzeniu testu szkoły wprowadzają odpowiedzi uczniów do systemu komputerowego, wykorzystując platformę udostępnioną przez IBE. Po 48 godzinach otrzymają informację na temat wyników poszczególnych uczniów. W czerwcu dyrektorzy szkół będą mogli porównać, jak wypada ich szkoła w badaniu na tle innych szkół z terenu województwa. Jeśli szkoła nie zgłosiła się do badania, będzie mogła przeprowadzić test we własnym zakresie – pytania pojawią się na stronie internetowej 20 maja. W tym przypadku jednak nie otrzyma informacji zwrotnej o ocenie każdego z uczniów ani też o tym, jak wypada na tle województwa.