TEST trzecioklasisty 2015. Co było na teście? [ODPOWIEDZI, ZADANIA, ARKUSZE]

red./natablicy.pl
TEST trzecioklasisty 2015. Uczniowie klas trzecich napisali test kompetencji trzecioklasistów OBUT w dwóch częściach: z języka polskiego oraz matematyki. Dzięki badaniu OBUT nauczyciele zyskują wiedzę o swoich uczniach kończących naukę w III klasie szkoły podstawowej. Szkoły otrzymują raporty zawierające wyniki uczniów oraz raporty z wynikami klas, a także raport o wynikach całej placówki na tle wyników innych szkół. U nas znajdziecie zadania oraz odpowiedzi.

Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015 już 19 maja [ARKUSZE, TESTY, PYTANIA, ROZWIAZANIA]
Test Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2015. Jak poszło? [ODPOWIEDZI, ARKUSZE]

Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015 [19 MAJA]
Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych w Polsce napiszą Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015 w dwóch częściach: z języka polskiego oraz matematyki.

W szkołach podstawowych 19 maja odbędą się dwa powszechne badania Instytutu Badań Edukacyjnych – kompetencji trzecioklasistów oraz kompetencji piątoklasistów. Pokażą mocne i słabe strony uczniów z zakresu języka polskiego i matematyki, pomogą nauczycielom lepiej planować dalszą pracę z uczniami, sprawdzą, czy szkoła pomogła im rozwinąć umiejętności rozumowania, myślenia strategicznego, argumentowania, wnioskowania czy dokonywania interpretacji

WIDEO: Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015

Autor: Karolina Gawlik/Joanna Urbaniec/Gazeta Krakowska

Test Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2015 - 16 kwietnia [PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ZADANIA]

Test Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2014. Znamy pytania i zadania [ODPOWIEDZI]

W badaniu przeprowadzonym przez Instytut Badań Edukacyjnych wezmą udział szkoły, które zgłosiły się i przystąpiły do niego dobrowolnie. Wyniki jednego i drugiego testu będą informacją dla nauczycieli i szkoły o tym, jaki poziom kompetencji z języka polskiego i matematyki osiągnęli uczniowie w badanych obszarach.

W przypadku badania Kompetencje trzecioklasistów K3, do połowy kwietnia zgłosiło się ponad 6 500 szkół podstawowych, do badania Kompetencje piątoklasistów K5 – ponad 5 000 szkół. Bardzo ważne jest, że na podstawie wyników uczniów nie będzie dokonana jakakolwiek selekcja na kolejnych etapach edukacyjnych. Wyniki mają być jedynie informacją dla nauczycieli i dyrektorów szkół, jaki poziom umiejętności osiągają dzieci.

Sprawdzian trzecioklasisty 2015. Kiedy wyniki?

Po przeprowadzeniu testu szkoły wprowadzają odpowiedzi uczniów do systemu komputerowego, wykorzystując platformę udostępnioną przez IBE. Po 48 godzinach otrzymają informację na temat wyników poszczególnych uczniów. W czerwcu dyrektorzy szkół będą mogli porównać, jak wypada ich szkoła w badaniu na tle innych szkół z terenu województwa. Jeśli szkoła nie zgłosiła się do badania, będzie mogła przeprowadzić test we własnym zakresie – pytania pojawią się na stronie internetowej 20 maja. W tym przypadku jednak nie otrzyma informacji zwrotnej o ocenie każdego z uczniów ani też o tym, jak wypada na tle województwa.

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

o
ok

ok

K
Kami

Następnym razem dyrekcja szkoły niech wybierze testy Operona, a nie Obuta. Są zdecydowanie bardziej przyjazne i przejrzyste dla dziecka. Ten, kto tworzy testy Obuta powinien najpierw dać je przetestować swoim dorosłym współtowarzyszom, a nie dzieci nimi dołować. Tak niestety jest co roku.

N
Nauczycielka
Zastanawiam się kto układał ten test. Chyba należy sprawdzić kompetencje autora testu. Uczę w klasach 1-3 30 lat, ale takiego testu w życiu nie przygotowałabym moim uczniom. Prawie nie spałam w nocy bo wiem, że wypadł źle. Moja klasa to naprawdę mądrzy i pracowici uczniowie, ale się pogubili. Miało być przyjaźnie i bez stresu, a wyszło jak zwykle. Nauczyciel zostanie oceniony- nic nie robił przez 3 lata. Cieszę się, że niedługo odejdę na emeryturę bo coraz więcej absurdów w polskim szkolnictwie!
Dodaj ogłoszenie