https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tłum turystów na Giewoncie od rana. Pogoda w Tatrach wreszcie stabilna

Marcin Szkodzinski
Tłum turystów na Giewoncie
Tłum turystów na Giewoncie Marcin Szkodziński
Pogoda wreszcie zaczęła sprzyjać miłośnikom górskich wycieczek. Od rana świeci słońce i nie ma obaw o deszcz czy burze.

Nad Zakopanem i Tatrami od rana świeci słońce na niemal bezchmurnym niebie. Po kilku deszczowych i burzowych dniach, jest to miła odmiana dla osób, które chciały ruszyć w góry. Jak się okazuje amatorów górskich wędrówek nie brakuje. Od rana na szczycie Giewontu widać przez lunetę z Zakopanego tłum turystów.

Burza dopiero w niedziele

Synoptycy zapowiadają, że najbliższe dni będą sprzyjać aktywnościom na świeżym powietrzu. W rozpoczynającym się weekendzie termometry wskażą 25-27 st. Celsjusza. Na niebie pojawić się ma trochę chmur, ale zagrzmi i pokropi dopiero w niedzielę wieczorem.

W górach temperatura nie powinna przekraczać 20 st. C. Odczuwalna temperatura może być nieco niższa ze względu na niewielki wiatr.

TPN ostrzega

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegają, że na wielu szlakach może być ślisko.

- Na wielu szlakach jest mokro i ślisko, a na odcinkach leśnych zalega błoto. Wskutek silnych opadów deszczu, na szlak prowadzący wokół Czarnego Stawu pod Rysami i wyżej, poobsuwały się kamienie, powodując nieznaczne utrudnienia. Na żółtym szlaku pomiędzy Halą Ornak a Przełęczą Iwaniacką oraz na zielonym szlaku pomiędzy Halą Gąsienicową a Równią Waksmundzką są uszkodzone mostki. Do czasu naprawy należy zachować szczególną ostrożność - informują pracownicy TPN w komunikacie turystycznym.

Turyści z Kuwejtu w Dolinie Chochołowskiej

Niesforni turyści z Kuwejtu w Zakopanem. Wjechali autem do D...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Turystyka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska