Łazienki Borowinowe zamknięte i opuszczone
Murowany pałacyk wzniesiony w roku 1881 w stylu eklektycznym. To jeden z najstarszych i najpiękniejszych budynków Krynicy, ale od lat opuszczony. Znajduje się na końcu deptaka nieopodal ulicy Kraszewskiego przy bulwarach Dietla. Z zewnątrz zaczyna się sypać. Ale jego elementy nadal zachwycają.
Od lat Łazienki Borowinowe nie spełniają swojej funkcji. Kiedyś były tam gabinety zabiegowe i laboratorium analityczne. Przez okna można zobaczyć jak wyglądał w środku, niektóre zdjęcia wywołują ciarki. Wygląda to tajemniczo, a zarazem jak kadr z filmu grozy? Oceńcie sami.

Część spółka Uzdrowisko Krynica-Żegiestów wyremontowała
Początkiem 2022 rok pojawiła się iskierka nadziei, że zabytek zyska nowe życie. Sporządzono wtedy projekt, a kolejnym krokiem miało być uzyskanie pozwolenia na budowę. Plany jednak nie zostały zrealizowano. Prezes Uzdrowiska Krynica- Żegiestów przekazał "Gazecie Krakowskiej", że niestety nie udało się pozyskać środków na ten cel, ale zaznaczył, ze szukają nowych źródeł sfinansowania.
Jak się okazuje wewnątrz Łazienek Borowinowych spółka wyremontowała część budynku (1840 m2 powierzchni użytkowej) dla której szuka najemcy
Zdobyli środki na częściowy remont
Niszczejące Łazienki Borowinowe w Krynicy-Zdroju zostaną częściowo uratowane. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 3,5 mln zł wykonane będą prace na zewnątrz obiektu. Zabytek wymaga jednak jeszcze sporych nakładów finansowych, aby mógł odzyskać dawny blask i był w pełni wykorzystywany.
Na pewno będzie wyremontowany dach oraz część okien w zależności od kosztorysu po przetargu
Stacja dializ kontra muzeum i teatr
Uzdrowisko Krynica-Zdrój w 2013 roku świętowało 220-lecie. Z tej okazji ówczesny burmistrz Dariusz Reśko zabiegał, by urodzinowym prezentem dla miasta było muzeum barwnych dziejów kurortu i teatr kameralny. Te miały mieścić się w niszczejących i nieużytkowanych zabytkowych budynkach przy wejściu na deptak od strony poczty w tym w Łazienkach Borowinowych.

Argumentem, by dawne Łazienki Borowinowe stały się muzeum, a więc placówką kultury, było ich sąsiedztwo z niewykorzystywanym od dawna wielkim budynkiem starej kotłowni węglowej uzdrowiska. Tam Reśko widział miejsce teatru kameralnego na 200-300 miejsc.
Inny pomysł miała Spółka uzdrowiskowa. Chciała samodzielnie zagospodarować niszczejący zabytek na nowoczesną stację dializ.
Żaden z tych pomysłów nie został zrealizowany. Budynek stoi pusty od lat i wygląda coraz gorzej.
Stało się. Koniec konfliktu. Miasto i grybowianka dogadali się. Pani Danuta znów może oglądać telewizję

- Fajfy w "Sanatorium miłości". Kuracjusze tańczyli w Hawanie w Krynicy Zdroju
- Dla takich widoków warto wstać skoro świt. Tatry widziane z Malnika
- To największa w Polsce mofeta! Unikatowa atrakcja turystyczna. Czekają ją zmiany
- Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach oficjalnie otwarte!
- Przyciągnie turystów i ozdobi Nowy Sącz. Ostateczna koncepcję odbudowy zamku
- Memy z Nowym Sączem w tle. Z czego najczęściej śmieją się internauci?