https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

TOP 10 lekarzy specjalistów, których najbardziej brakuje w polskich szpitalach

Iwona Krzywda
Z raportu "Niedobór talentów w branży medycznej" przygotowanego przez Manpower Life Science wynika, że 68 proc. badanych szpitali potrzebuje na swoich oddziałach dodatkowych lekarzy, ze znalezieniem których ma spore problemy.

– Wszystkie placówki w Polsce, z wyjątkiem największych szpitali uniwersyteckich mają trudności z pozyskiwaniem pracowników o pożądanych kwalifikacjach. Problemy kadrowe szpitali są zjawiskiem ogólnopolskim, choć znacznie bardziej odczuwają je mniejsze miasta. Trudności dotyczą szczególnie szpitali ogólnych pierwszego i drugiego poziomu zabezpieczenia, a ich przyczyny są złożone i wynikają zarówno z niedostatecznego finansowania szpitali, jak i z niedoboru pracowników na rynku pracy oraz warunków pracy personelu w szpitalach. Znaczenie ma także infrastruktura, łatwiej jest bowiem pozyskać kadrę dla szpitali nowo budowanych i dobrze wyposażonych, niż do szpitali o gorszych warunkach lokalowo-sprzętowych – tłumaczy prof. Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali.

Jakich specjalistów najtrudniej znaleźć dyrektorom szpitali? Sprawdź w naszej galerii wyniki badań przeprowadzonych przez Manpower Life Science.

WIDEO: Barometr Bartusia. Emilewicz: Przedsiębiorco, nie bój się. Chroni cię Konstytucja Biznesu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Megan Fox
Jeszcze więcej kształcić za pieniądze polskich podatników może któryś nie wyjedzie tak szybko na zachód! Dobre i bogate państwo polskie kształci kadry medyczne dla "biednych": niemców, norwegów, anglików, duńczyków itd.
G
Gość
pediatria? Najwięcej ich brakuje. Powinno się więc zreformować zasady i przywrócić dawny stan, czyli pediatra powinien zajmować się leczeniem pacjentów nie do 18. roku życia, ale co najwyżej do 15-go, jeśli nie 14-go (kiedyś tak było - gdy szkoła podstawowa była 7-klasowa, to do 14-go roku życia, gdy była 8-klasowa to do 15-go roku życia), czyli do wieku, kiedy się kończy w normalnym trybie (bez powtarzania klas) szkołę podstawową. Tak samo młodzież (osoby w wieku 15-18 lat) wymagająca hospitalizacji, powinna być leczona na oddziałach wewnętrznych (jeśli przypadki chirurgiczne, to chirurgii ogólnej/urazowej), a nie pediatrycznych (czy chirurgii dziecięcej). Bywało tak, że (zgodnie z przepisami) trafiał na oddział dziecięcy 16 czy 17-latek, który … nie mieścił się na długość na łóżku (gdyż były to łóżka dla dzieci). Za dużo jest takich absurdów.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska