TOP 10 największych atrakcji turystycznych w Krynicy Zdroju i okolicach. Gdzie warto się wybrać? Zobacz zdjęcia

Tatiana Biela
Tatiana Biela
Wieża Widokowa, PLK.PL, Tylicz Master SKI
Krynica Zdrój to perła polskich uzdrowisk i jedna z najczęściej odwiedzanych miejscowości na południu Małopolski. Słynne uzdrowisko, znane przede wszystkim ze swoich wód mineralnych i leczniczych, oferuje turystom sporo atrakcji i to o każdej porze roku. Odwiedzając Krynicę warto także wybrać się do sąsiednich miejscowości, takich jak chociażby Tylicz, który od niedawna znajduje się w strefie uzdrowiskowej. Co zobaczyć w Krynicy i w okolicy? Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Ośrodki narciarskie w Krynicy Zdroju

  • Ośrodek narciarski Jaworzyna Krynicka - na stokach Jaworzyny Krynickiej jest wytyczonych 8 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 8,3 km, z tego cztery posiadają homologacje FIS. Do dyspozycji narciarzy w sezonie zimowym, oprócz sześcioosobowej kolei gondolowej, dwóch czteroosobowych kolei krzesełkowych, jest także pięć wyciągów orczykowych. Trasy narciarskie mają zróżnicowany stopień trudności. Na trasie nr 6 znajduje się duży snowpark oraz 400m trasa slalomowa z pomiarem czasu.
  • Stacja narciarski Słotwiny Arena - wytyczono tutaj 10 km, ratrakowanych dwa razy dziennie tras narciarskich. Ośrodek dysponuje dwoma nowoczesnymi wyprzęganymi wyciągami krzesełkowymi z osłonami przeciwwiatrowymi, wyciągiem taśmowym dla najmłodszych, snow parkiem oraz nowoczesnym systemem naśnieżania. Do dyspozycji gości pozostaje również restauracja i pensjonat.

Punkty widokowe w Krynicy Zdroju

  • Wieża widokowa na Słotwinach - liczy ona 49,5 metrów wysokości i prowadzi do niej ponad kilometrowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna zapewniają nie tylko przepiękne widoki, ale również relaks i odprężenie. Do wieży można dostać się nowoczesną, sześcioosobową kolejką krzesełkową Doppelmayr, wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą. Dzięki stopniowemu nachyleniu między 2-6 procent cała trasa drewnianej ścieżki i wieży dostępna jest dla osób z niepełnosprawnościami i rodzin z dziećmi w wózkach.
  • Platforma widokowa na Jaworzynie Krynickiej - to atrakcja całoroczna, dostępna również w okresie zimowym (także dla osób niepełnosprawnych). Oferuje widok na przysłowiowe cztery strony świata w tym: Beskid Niski (Podgórze Ciężkowickie, Dynowskie), Bieszczady, Połoninę Rivną (Ukraina), Góry Czerchowskie (Słowacja), Tatry Niżne oraz Wysokie z najwyższym szczytem Słowacji – Gerlachem, Tatry Bielskie, Zachodnie oraz Małe Pieniny. Z górnego poziomu platformy dostępna jest 23 metrowa zjeżdżalnia grawitacyjna dla najmłodszych.
  • Punkt widokowy na Górze Parkowej - wzniesienie usytuowane jest w centrum Krynicy, zaś na szczyt można dotrzeć kolejką lub pieszo. Wybierając tę drugą opcję najlepiej podążać szlakami żółtym lub niebieskim, obydwa jednakowo prowadzą na szczyt tą samą drogą. Oczywiście można skorzystać także z kolejki linowo-terenowej. Na szczycie znajduje się górna stacja, wraz z restauracją, kawiarnią i tarasem widokowym.
Na trasie pociągu Muszyna – Poprad  znajduje się kilka atrakcyjnych miejsc dla turystów. Sam Poprad to znakomita baza wypadowa do wycieczek po Słowacji i Wysokich Tatrach

Ferie 2023. Niezapomniane widoki Tatr w zasięgu ręki. Wystar...

Nowe wagony w PKP Intercity

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie