
Najbogatszym kotem świata jest pochodzący z Włoch Tommaso. Jego właścicielka, Maria Assunta, która fortunę zdobyła obracając nieruchomościami, zostawiła mu w spadku 10 milionów euro, czyli ponad 40 milionów złotych.
Kot żyje w luksusowej dzielnicy na przedmieściach Rzymu, ma dwa apartamenty w Rzymie i Milanie, niezliczone konta bankowe oraz domek letniskowy wraz z ogrodem w Kalabrii na południu Włoch.

Amerykańska aktorka Betty White do tego stopnia poświęciła się pracy, że nie zdążyła założyć rodziny. Przed śmiercią swój majątek wart 5 mln dol. zapisała ukochanemu labradorowi Pontiacowi.

Szympans Kalu odziedziczył swój majątek po żonie znanego pływaka Franka O’Neilla. Kobieta po rozwodzie z mężem postanowiła przepisać cały swój majątek właśnie na ukochaną małpę. A kwota niemała, bo to aż 62 milionów dolarów!

Pudel Toby Rimes otrzymał swój majątek od...ojca, pudla o tym samym imieniu, któremu spadek w wysokości 20 milionów dolarów pozostawiła nowojorska milionerka Ella Wendel. Na przestrzeni lat, za sprawą trafionych ruchów funduszu powierniczego, wzrósł on do 80 milionów dolarów.