Do zdarzenia doszło we wtorek, tuż przed 5 rano.
W ogniu stanął, częściowo drewniany, budynek mieszkalny na osiedlu Nad Potokiem w gminie Micharz.
Kiedy na miejsce dotarły pierwsze wozy gaśnicze, ogniem objęty był cały budynek. Strażacy od razu przystąpili do gaszenia, jednak było już za poźno, konstrukcja domu uległa częściowemu zawaleniu.
Kiedy pożar został ugaszony, w środku odnaleziono zwłoki. Prawdopodobnie był to 51- letni mieszkaniec tego domu.
Z relacji strażaków i okolicznych mieszkańców wynika, że mężczyzna od poniedziałku miał nogę w gipsie i to mogło utrudnić mu ucieczkę z płonącego domu.
Na miejsce wezwano policję, która wyjaśni przyczyny śmierci mężczyzny. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Cały czas trwa dogaszanie.
W Mucharzu pracują jednostki straży pożarnej z Wadowic, Suchej Beskidzkiej Mucharza i Kozińca, na miejscu jest też prokurator.
WIDEO: Jak zabezpieczyć dom przed pożarem?
Autor: Dzień Dobry TVN, x-news
KONIECZNIE SPRAWDŹ: