https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trasy dla psich zaprzęgów i konna wioska. Sądeckie pomysły, jak wydać unijne miliony

Iwona Kamieńska
Przystanek na trasie: z jednej strony wygodnie odpoczną rowerki, z drugiej rowerzyści
Przystanek na trasie: z jednej strony wygodnie odpoczną rowerki, z drugiej rowerzyści archiwum umig muszyna
120 mln zł ma kosztować wytyczenie wielkiego sądecko-gorlicko-limanowskiego szlaku uzdrowiskowego oraz wzbogacenie kurortów i okolicznych miejscowości o atrakcje dla letnich i zimowych gości. Zaprojektowano już m.in. trasy dla rowerzystów, psich zaprzęgów, biegaczy narciarskich, wypożyczalnie rowerów, miejsca biwakowe, obiekty małej gastronomii, wieże widokowe...

Szlak ma mieć przystanki w uzdrowiskach, ale nie tylko - turyści będą wabieni też do Łukowicy, Podegrodzia, Starego Sącza, Rytra, Gorlic. - Wyznaczyliśmy przebieg bocznymi drogami, z dala od głównych tras - wyjaśnia Monika Bochenek, dyrektor Powiatowego Centrum Funduszy Europejskich, działającego przy Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu. - Cały szlak będzie oznaczony tablicami informacyjnymi z mapą i czytnikiem elektronicznym, który umożliwi pobranie takiej mapy z opisem na telefon komórkowy.

Dodatkowe 30 mln ma kosztować stworzenie "wioski konnej" w podsądeckiej Nawojowej - na bazie klubu jeździeckiego działającego przy tamtejszym Zespole Szkół Rolniczych. - Chcielibyśmy, aby powstała w Nawojowej całoroczna stadnina z krytą ujeżdżalnią koni i multimedialne centrum nauki wzorowane na warszawskim "Koperniku" - dodaje dyr. Bochenek.
Unijne pieniądze, które samorządowcy chcą zainwestować w budowę szlaku i ośrodka jeździeckiego, będą do wzięcia w latach 2014-2020, pod warunkiem że już w przyszłym roku potencjalni beneficjenci wylegitymują się gotowymi projektami konkretnych inwestycji.

Czasu na przygotowanie konkursowych pomysłów jest niewiele, więc urzędnicy starostwa przygotowali roboczy plan inwestycji, po czym zaprosili do współpracy przy dopracowaniu projektu gospodarzy gmin Sądecczyzny. Debata na ten temat odbyła się na ostatnim posiedzeniu konwentu wójtów i burmistrzów naszego regionu. - Od was zależy, jakie jeszcze elementy zostaną wkomponowane w tę trasę - zachęcał starosta Jan Golonka. Na ostatnie szlify projektu umówiono się na 12 września.

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj za darmo

Skandaliczna obsługa kibiców - Wisła Kraków przeprasza - przeczytaj!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
JZJZ
papier wszystko przyjmie. jedyny konkret to ta śmieszna wizualizacja zrobiona w kwadrans zapewne przez jakiegoś syna urzędnika. jak napisał poprzednik - ileż to już podobnych projektów prezentowano w gazetach?
m
m
Kolejny projekt, który ma uczynić cuda i wzbogacić region. Ileż już takich mieliśmy? Ale czy jest on w danym momencie tak potrzebny? Dlaczego nie pomyślą o ludziach, którzy na co dzień tu mieszkają, o dzieciach, młodzieży, która z nudów dewastuje co i gdzie popadnie... Ileż przyjedzie tych turystów? I ile milionów zostawią? Żeby się pomysłodawcy nie przeliczyli. Ale czego ja oczekuję...? Czyż nie łatwiej wpaść na taki genialny pomysł ( inne miasta już skutecznie zrezygnowały z tego typu idei ) zamiast rozwiązać naprawdę istotne problemy życia codziennego?
a
abc
Nie szkoda kasy na takie wygłupy ? Są ważniejsze potrzeby - szpitale, drogi, oczyszczalnie, miejsca pracy. Puknijcię się w łeb urzędasy !
s
sądeczanin
Te pomysły nie sprawdziły się w takich metropoliach jak Kraków, umarły śmiercią naturalną - bo nie ma na nie zainteresowania. Niech ktoś wreszcie zlikwiduje twory typu "Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich" generujące jedynie kolejnych urzędasów, którym ktoś wmówił, że mają wspaniałą wizję i płacąc im za to niezłe pieniądze. Z tą wizją wizjonerzy to do Tworek i to na długoooo. To nie jest sposób na szalejące w regionie bezrobocie i biedę.
o
obyw
Pracy i chleba ludziom potrzeba.Potrzebne są nowe miejsca pracy, nowe zakłady a nie inwestowanie w kolejne poronione pomysły gdy jest tyle innych zabagnionych dziedzin życia.Los tego bedzie taki sam jak orlików i tylko wykonawcy się przy tym obłowią..
k
kielczanin
Bardzo popieram inicjatywę budowy infrastruktury w Beskidzie Sądeckim. Ta piękna okolica będzie bardziej przyciągać turystów
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska