Tureckie media: zabójca z Galerii powiązany z terrorystami

  • Gazeta Wrocławska

Marcin Rybak

Tureckie media sugerują związki podejrzanego o mord w Galerii Dominikańskiej z PKK czyli Partią Pracujących Kurdystanu. To organizacja walcząca o niepodległość Kurdystanu uznawana za organizację terrorystyczną. Choć warto zwrócić uwagę, że wrocławska prokuratura zarzuca Muhammetowi E. wyłącznie zabójstwo. Nie był to więc – jej zdaniem „czyn o charakterze terrorystycznym”.
 Pawel Relikowski / Polska Press

„Furkan K. został zabity przez zwolennika PKK” czytamy na stronie internetowej www.superhaber.tv. "Policja powiedziała, że ​​podejrzany o morderstwo to 29-letni sympatyk organizacji terrorystycznej PKK” - można przeczytać dalej. Choć nie jest jasne, która policja. Wrocławscy policjanci na pewno takich informacji nie przekazywali. „Furkan K., 21-letni student Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Konya Selcuk, pojechał do Wrocławia około 25 dni temu w ramach programu Erasmus” - pisze witryna superhaber.tv Zamordowany 20 – latek był w galerii z kolegą. Napastnik zaatakował kiedy ów kolega poszedł na chwilę do toalety. Sprawca miał przez pewien miał obserwować swoją ofiarę.

„Atak! Furkan K., ofiara PKK – donosi z kolei www.takvim.com.tr. „W Polsce student Erasmusa (…) został zabity przez członka PKK podczas jedzenia”. Według tej witryny podejrzany to już nie sympatyk a „członek organziacji terrorystycznej.

Portal www.sabah.com.tr cytuje dziadka zamordowanego młodego mężczyzny: „Mój wnuk wyjechał do Polski miesiąc temu (…) Dowiedzieliśmy się, że zabójca był związany z PKK.” Według relacji dziadka student został zaatakowany podczas jedzenia z przyjaciółmi. Miało być ich siedmioro.

Na stronie http://video.haber7.com publikowany jest film przesłany portalowi gazetawroclawska.pl przez Pana Marcina, jednego ze świadków dramatycznych wydarzeń. W podpisie również możemy przeczytać o związkach zabójcy z PKK.

Oficjalne oświadczenie tureckiej ambasady w Warszawie przytacza ulusal.com.tr . Tutaj nie ma mowy o terroryście a jedynie o „napastniku”. „Aresztowany został napastnik, który popełnił atak nożem. Chociaż stwierdzono, że atakujący jest obywatelem tureckim, kwestia ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Zgodnie z przepisami prawa organy policyjne nie przekazują oficjalnych informacji na tym etapie dochodzenia” - czytamy. I dalej pojawia się informacja o „ścisłej współpracy z polskimi organami policyjnymi”.

Przypomnijmy, że we wtorek wrocławski sąd aresztował podejrzanego o zbrodnię na trzy miesiące. Pod salą rozpraw, w której trwało posiedzenie w sprawie wniosku o areszt, pojawili się mężczyźni, którzy przedstawili się jako wysłannicy tureckiej ambasady. Chwilę przed wyprowadzeniem podejrzanego do aresztu policjant poinformował ich, że Muhammet E nie życzy sobie kontaktu z dyplomatami swojego kraju.

Zobacz też:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.03.2019, 21:27

Nie rozumiem, kto kogo zabił i w jakim był wieku...

14.03.2019, 17:37

I jego wypociny
Hahaha

14.03.2019, 17:36

Czy mieście, ale niestety ze względu na stan psychiczny większości obywateli, od ponad trzydziestu lat, prawda jest dawkowana, albo tak zafałszowana żeby nikomu nic się nie stało (psychicznie)
W przypadku tych Turków też prawdy nie poznamy.
Co więcej, mamy teraz walkę z pseudo mową nienawiści, więc wogóle mamy wstrząs psychiczny...

14.03.2019, 16:40

Też jestem sympatykiem PKK, pamiętajcie że w Gubernii Niemcy uznawał AK za organizację terrorystyczna. Turcy maja długa tradycja masowych mordów, robią z Kurdami to co się robi z Palestyńczykami.

14.03.2019, 16:05

Nie obrażaj dzieci sp troski one nie mają nic wspólnego z tą awanturą. Bo ich tam nie było.

14.03.2019, 15:21

Co już wam się odwidzialo ubogacenie w stylu makreli

14.03.2019, 13:14

A może to był kosmita?

13.03.2019, 19:31

jak w podpisie

13.03.2019, 19:23

Robisz statystykę na jednym przypadku? Buhahahahahaha!

13.03.2019, 19:21

A może masz totalnie wyprany mózg prawicową propagandą? Dużo studentów z Turcji jest we Wrocławiu. Bełkoczesz od rzeczy i tyle.

13.03.2019, 18:22

Rybak, odblokuj komentarze pod tym swoim "artykułem", w którym broniłeś praw deweloperów!

13.03.2019, 16:21

można dojść do wniosku, że większość pos....rałą się już w spodnie. A wiecie ilu wrocławian w tej chwili lata z nożem w kieszeni albo fiutem w spodniach i grozi to gwałtem?

13.03.2019, 16:04

just made my day :)

13.03.2019, 16:04

Nie wierzę aby ten 30 latek bez powodu zabił tego studenta, coś musiało wzburzyć gościa dogłębnie, że starcił nad sobą panowanie. Kurdowie są w Turcji traktowani tak samo, jak Polacy którzy przyjeżdżają pracować do rosyjskiej Warszawy z wyzyskiwanych biednych terenów kresów wschodnich.

13.03.2019, 15:23

turków u nas garstka, a Polaków may trzydzieści-parę milionów, także statystyka jednak przeciwko przyjezdnym...

13.03.2019, 15:21

na wymianę do "wyższej szkoły gotowania na gazie"... Raczej nie po naukę tu przyjechał...
Może "młody" był zwerbowany przez ISIS, przyjechał tu zakładać ich komórkę, turecki wywiad to wykrył i postanowił gościa sprzątnąć na neutralnym terenie, a winę zrzucić na "wrogów dobrych turków"..?

13.03.2019, 14:50

wysyła Urząd Wojewódzki zapyt do ABW. Jeśli rezolucja ABW jest pozytywna, nie ma UW podstaw aby uważać kogo kolwiek za terrorystę. Więc pretensje do ABW, nie do UW.

13.03.2019, 13:56

Tyle co w temacie!

13.03.2019, 13:28

Jeżeli ukończył szkołę dla osób specjalnej troski to sprawa
jest ewidentna ,nie wymaga komentarza.

13.03.2019, 13:12

Jestem pierdolniety

13.03.2019, 13:10

Walczą o swoje, wesoło

13.03.2019, 12:40

nie używam polskich znaków, bo... ?

13.03.2019, 12:39

a gdzież się podziali ci obrońcy (niby)wartości grożący doniesieniami? Czy to nie, aby mowa nienawiści ze strony bliskich zamordowanego chłopaka?

13.03.2019, 12:02

Trzeba było leniu przeczytać artykuł!Co ty taki niekumaty,chodziłeś do szkoły dla dzieci specjalnej troski?

13.03.2019, 12:01

Przyjechal z Polska Wiza?