https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tych leków nie kupisz już w aptece. Nie stosuj ich także w domu, są niebezpieczne

Redakcja Kraków
Sprawdź, które partie leków są niebezpieczne i podlegają zwrotowi. Pod żadnym pozorem ich nie zażywaj! Szczegóły znajdziesz w galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Sprawdź, które partie leków są niebezpieczne i podlegają zwrotowi. Pod żadnym pozorem ich nie zażywaj! Szczegóły znajdziesz w galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Fot. Adrian Tomczyk / Polska Press
Główny Inspektorat Farmaceutyczny w ostatnim czasie wydał szereg decyzji o wycofaniu z obrotu niektórych leków. Na czarnej liście GIF, leków które znikną z półek aptek, znalazły się między innymi niektóre serie popularnych medykamentów stosowanych w leczeniu chorób serca, ale także często stosowany lek na opryszczkę. Pacjenci, którzy je przyjmują powinni porównać serie opakowań z domowej apteczki z tymi wycofanymi z obrotu. Jeśli numery się pokrywają, wycofany lek należy zwrócić do apteki.

Sprawdź, które partie leków są niebezpieczne i podlegają zwrotowi. Pod żadnym pozorem ich nie zażywaj! Szczegóły znajdziesz w galerii.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny jest państwową instytucją, która zajmuje się kontrolą nad wytwarzaniem leków i ich obrotem na terenie Polski. Do głównych zadań GIF należy:

  • Wycofanie, wstrzymanie, zastosowanie produktów leczniczych w zakładach opieki zdrowotnej, szpitalach, hurtowniach farmaceutycznych, aptekach, punktach aptecznych oraz w sklepach zielarsko medycznych.
  • Wstrzymanie lub wycofanie produktów z hurtowni farmaceutycznych i aptek ogólnodostępnych w przypadku podejrzenia lub stwierdzenia o danym produkcie, że jest niedopuszczony, niedozwolony lub nie stanowi wymagań jakościowych do obrotu w sprzedaży na terenie całego kraju.
  • Kontrola nad udzielaniem, zmianami, cofnięciami, odmową udzielenia zezwolenia na prowadzenie apteki, hurtowni farmaceutycznej, wytwarzaniem produktów leczniczych, reklamą leków.

Produkcja Izery. Podpisano umowę z chińską firmą Geely

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska