Inflacja przekroczy 16 proc. Z wysokimi cenami będziemy żyć dłużej

Koperty w drugim przetargu otwarto 18 lipca. Jak wyjaśnia Paweł Ptaszek, wójt gminy Tymbark, na razie nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji co do losów przetargu.
- Wciąż analizujemy oferty pod kątem merytorycznym, ale na razie nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji. To kwestia co najmniej tygodnia - mówi w rozmowie z Gazetą Krakowską.
Wójt na razie nie chce zdradzić, czy władze rozważają zwiększenie środków na rewitalizację rynku, na która gmina na razie planuje wydać 511 tys. zł (w pierwszym przetargu jedyny oferent czyli firma Star z Żabna, zaoferowała swoje usługi za kwotę kwotę 1 mln 527 tys).
- Poczekajmy na ostateczne rozstrzygnięcia komisji przetargowej - zaznacza.
Wiadomo jednak, że w drugim przetargu firmy oceniane są pod kątem ceny usługi oraz okresu gwarancji na wykonane prace.
Zgodnie z zamierzeniami władz gminy zrewitalizowany rynek ma stać się wizytówką Tymbarku.
- Chcemy żeby z jednej strony zachował historyczny kształt, natomiast z drugiej strony zależy nam, żeby był elegancki i dostosowany do współczesnych standardów - podkreślał wójt w rozmowie z nami jeszcze przed otwarciem kopert w pierwszym przetargu.
Nadmieniał również, że gmina była otwarta na głosy mieszkańców, analizowano także uwagi, jakie napłynęły z ich strony. Uwag było sporo, ale jak zaznaczał wójt, nie wszystkie propozycje mogą zostać zrealizowane.
-Zależy nam, aby mieszkańcy byli zadowoleni z prac rewitalizacyjnych, bo rynek to serce gminy i nasza wspólna przestrzeń. To ma być nasza wizytówka - deklarował.
W ramach rewitalizacji, uzgodnionej z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, zaplanowano remont miejskiego szaletu oraz wiaty przystankowej. Starą fontannę zastąpi tzw. fontanna beznieckowa (tryskaczowa), przewidziano również instalację nowego oświetlenia oraz parking przy płycie rynku. Natomiast sama płyta wraz z murami okalającymi rynek zostanie gruntownie wyczyszczona. Przewidziano tam również stworzenie ścieżki edukacyjnej związanej z historią Tymbarku, która ma w sposób ciekawy pokazywać osoby zasłużone dla gminy, a także ważne miejsca oraz wydarzenia kulturalno - historyczne (przewidziano m.in. elementy multimedialne, ławeczkę pamięci i miniaturowe zabytki). Mieszkańcy gminy mogli także wysyłać swoje propozycje na wzbogacenia ścieżki edukacyjnej o kilka nowych elementów.
W centrum zostaną zlikwidowane schody, zbudowana zostanie także pochylnia dla osób z niepełnosprawnościami oraz murek oporowy i obiekty małej architektury. Miejsce ma być dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach, niewidomych i słabo widzących, niedosłyszących, niepełnosprawnych intelektualnie, a także osób starszych, rodziców z małymi dziećmi czy osób z czasowymi ograniczeniami mobilności.
Ponieważ w centrum Tymbarku brakuje obecnie zieleni, władze gminy planują również nasadzenia krzewów, kwiatów i drzew, ale odbędą się one dopiero wiosną przyszłego roku.
- Na pewno nie będzie w rynku betonozy, wręcz przeciwnie, chcemy, żeby było więcej zieleni - obiecuje wójt Ptaszek.
Choć z zgodnie z pierwotnymi planami prace rewitalizacyjne miały rozpocząć się w czerwcu 2022 roku i potrwać do sierpnia 2023 roku na razie trudno powiedzieć, czy gminie uda się dotrzymać tego terminu.
Nowy Sącz. 29. Święto Dzieci Gór rozpoczęte. Barwny korowód ...
- Kandydatki do tytułu Miss Polski 2022 na sesji zdjęciowej w Krynicy-Zdroju
- Nietypowe budynki w Nowym Sączu i okolicy. Z różnych powodów przyciągają uwagę
- Sądeczanie pamiętali o rocznicy Zbrodni Wołyńskiej 1943
- Są razem 50 i 60 lat. Złote i Diamentowe gody w ratuszu. 11 par świętowało jubileusze
- Mamy wyniki matur szkół w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim
- 10 miejsc idealnych na upalny dzień. To nie tylko baseny i kąpieliska