W miniony weekend rozpoczęliście sezon 2022 startami w podkarpackim Niechobrzu oraz w Poznaniu.
Rozpoczęliśmy jako pierwsi na Sądecczyźnie. W Poznaniu, w związku z tym iż kickboxing będzie dyscypliną olimpijską, Polski Związek Kickboxingu po raz pierwszy zorganizował zawody full contact w wersji "sobótek bokserskich". Nasza zawodniczka Gabrysia Migda wygrała swoją emocjonującą walkę 3:0. Z kolei Karol Grygiel przegrał pojedynek przed czasem.
Na Podkarpaciu, gdzie rywalizowaliśmy w boksie i gdzie jeździmy już od siedmiu lat, adept Leon Bryja pokonał swojego przeciwnika ze Słowacji 2:1. Z kolei Mikołaj Majchrowski przegrał takim samym wynikiem. Naszemu zawodnikowi zabrakło nieco rytmu treningowego. W okresie ferii trochę rzadziej pojawiał się na zajęciach.
Bieżący rok będzie bardziej obfity od minionego? Jakie są Wasze plany?
Celujemy w medal mistrzostw świata. Mowa o Gabrysi, która ma startować w tej imprezie. W jej przypadku mamy też plany związane z mistrzostwami Polski seniorów, ale jeszcze zobaczymy czy te dwie imprezy nie zbiegną się ze sobą w czasie.
Cieszę się, że udało nam się wciągnąć do współpracy przedstawicieli Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University z Nowego Sącza. Jesteśmy optymistycznie nastawieni na współpracę. Nasi zawodnicy mogą liczyć na stypendia sportowe.
Nie sposób nie zauważyć również tego, że jesteśmy na pierwszym miejscu w Nowym Sączu biorąc pod uwagę ilość sukcesów, jeśli mowa o sportach walki. W roku 2021 jedyny medal w boksie, jeśli mowa o Sądecczyźnie, wywalczyła nasza Gabriela Migda. Poprzedni rok to czternaście medali mistrzostw Polski, w tym dwanaście z naszej strony. Można tak wymieniać i wymieniać... Chcemy robić wyniki nie tylko w boksie, ale również w kickboxingu. Jesteśmy skuteczni w tym co robimy, co widać po osiąganych wynikach.
Mówiąc o konkretnych datach startów naszych podopiecznych, 11 marca startują mistrzostwa kraju juniorów i seniorów w wersji kick light. W kwietniu będą to mistrzostwa low kick, full contact i kick light. Kickboxerskie mistrzostwa świata kadetów i juniorów w Irlandii zaplanowano w dniach od 16 do 25 marca. Chcemy tam pokazać się z Gabrysią z jak najlepszej strony.
A czy planujecie już organizację imprez?
Nie chciałbym zbyt wiele zdradzać w tej kwestii. Jestem w trakcie rozmów na ten temat. Jeśli Urząd Marszałkowski nas wspomoże, to może uda się coś zorganizować. Myśleliśmy o turnieju kwalifikacyjnym do Olimpiady Młodzieży w boksie, ale "lekką ręką" trzeba by przeznaczyć na ten cel ok. 40 tys zł.
Jak wygląda obecna sytuacja klubu? Macie wsparcie Miasta czy nic w tej kwestii nie uległo poprawie?
Od dwóch lat nie ma żadnego wsparcia. W czerwcu ub. roku Samorządowe Kolegium Odwoławcze i Komisja Kontroli i Bezpieczeństwa Publicznego nakazały nam zwrócić dotację, jaką otrzymaliśmy w ostatnich latach od Miasta.
Mowa o wsparciu jakie otrzymaliśmy w latach 2017 i 2018 jeszcze za rządów poprzednika prezydenta Ludomira Handzla, Ryszarda Nowaka. Mowa o kwotach ponad 5 i 9 tys zł. Nie oddaliśmy tych pieniędzy, nie jesteśmy złodziejami. A jaki był powód tego, że mieliśmy zwrócić te środki? Rozliczyliśmy te dotacje, ale ktoś przyczepił się do tego w jaki sposób dysponowaliśmy tymi pieniędzmi. Od razu dodam, że wszystko inwestowaliśmy w zawodników i działalność klubu... Teraz efekt tego wszystkiego jest taki, że nie możemy liczyć już na żadne miejskie wsparcie.
Ile zawodników trenuje obecnie w UKS Evan?
Około dwudziestu osób począwszy od dzieci, kończąc na osobach dorosłych. Mamy u siebie np. funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy chcą być w formie.
Czego Wam życzyć?
Wytrwałości i pomocy innych ludzi oraz pokonania trudności ze strony Miasta.
- Auta i inne pojazdy polskich sportowców. Zobacz, czym jeżdżą gwiazdy
- Transfery byłych piłkarzy Wisły
- Legia spada do I ligi. Licznik bije - już 14 porażek! MEMY
- Wisła Kraków. Transfery, kontrakty, spekulacje, plotki - zima 2022
- W takim luksusie mieszkają piłkarze Wisły w Turcji [ZDJĘCIA]
- Małopolska Jedenastka Roku 2021. Piłkarze z Cracovii i Wisły, ale trener z Bruk-Betu
Sportowy24.pl w Małopolsce
