UKS Judo Kraków. Trzy medale w Pucharze Europy juniorów w Rumunii. Zobaczcie zdjęcia

Od lewej: Artur Kłys, Aleksandra Turek, Krzysztof Klimkiewicz, Aleksandra Kowalewska i Paweł Nastula facebook.com/uksjudokrakow
Trzy medale - złoty i dwa brązowe - zdobyli reprezentanci UKS Judo Kraków podczas Puchary Europy juniorów, który odbył się w rumuńskim mieście Cluj-Napoca.

Aleksandra Turek stanęła na najwyższym stopniu podium w kat. 78 kg, a Krzysztof Klimkiewicz i Oliwia Wątorek - na najniższym odpowiednio w kat. 66 kg i 57 kg. Podopieczni trenera Artura Kłysa po raz kolejny potwierdzili swoje wysokie umiejętności.

W Rumunii po złoto sięgnęła także Aleksandra Kowalewska (KS Nastula Club Warszawa), która pod okiem mistrza olimpijskiego, dwukrotnego mistrza świata i trzykrotnego mistrza Europy Pawła Nastuli była bezkonkurencyjna w kat. 70 kg.

Wcześniej Klimkiewicz i Wątorek startowali w Pucharze Europy seniorów, które odbył się w słoweńskiej miejscowości Celje. Krzysztof zajął ósme miejsce, a Oliwia uplasowała się na piątej pozycji.