V liga, Oświęcim. W pojedynku lokalnych rywali Nadwiślanin lepszy od Chełmka

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Jakub Waligóra (z prawej) zdobył pierwszą bramkę dla gromczan. Tutaj w pojedynku z Tomaszem Kustrą (z lewej).
Jakub Waligóra (z prawej) zdobył pierwszą bramkę dla gromczan. Tutaj w pojedynku z Tomaszem Kustrą (z lewej). Fot. Jerzy Zaborski
W pojedynku lokalnych rywali V ligi piłkarskiej, leżących na pograniczu powiatów chrzanowskiego i oświęcimskiego, kibice zobaczyli festiwal kolorowych kartek. Goli było mniej, ale gospodarze cieszyli się, że trafiali ich pupile.

Prowadzenie zdobył Jakub Waligóra, który skutecznie główkował po zagraniu z rzutu rożnego przez Łukasza Jamroza.

Drugą bramkę po solowej akcji zdobył Dawid Adamczyk.

Gdyby Pawłowi Wierzbicowi udało się w zdobyć kontaktową bramkę, być może w końcówce tego spotkania byłby wielkie emocje.

- Jesienią nie traciliśmy wielu goli, ale tym razem daliśmy się trafić dwukrotnie po prostych, indywidualnych błędach. W futbolu wygrywa ten, kto popełni mniej błędów – Marek Dulęba, kierownik Chełmka, przypomniał starą piłkarską maksymę.

Nadwiślanin Gromiec – Chełmek 2:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Waligóra 20, 2:0 D. Adamczyk 70.

Nadwiślanin: Księżarczyk – Zejma, Kania, Ł. Pactwa, Stefański – Nędza, Waligóra (75 Augustyn), Jamróz, Szlęzak, D. Adamczyk – Kaszuba (60 Ścierski).

Chełmek: Żołneczko – Kumanek, Wójcik, Sidor, Domżał – Górski (46 Wierzbic), B. Chylaszek (74 Warzecha), Światłowski, Kantek (72 Cieciera) – Wilczyński, Kustra.

Sędziował: Paweł Krasa (Wadowice).

Żółte kartki: Zejma (dwie), Kania, Jamróz, Szlęzak – Wilczyński, Światłowski, Wójcik, Górski, Cieśla (na ławce rezerwowych).

Czerwona kartka: Zejma (80 min).

Widzów: 300.

W innych meczach:

Garbarz Zembrzyce – Górnik Libiąż 4:1, Niwa Nowa Wieś – Kalwarianka 2:0, Orzeł Ryczów – Halniak Maków Podhalański 2:0, Victoria Zalas – LKS Żarki 2:1, Jawiszowice - Cedron Brody 0:1; Dąb Paszkówka - Brzezina Osiek 1:3, Tempo Białka - Zagórzanka Zagórze 3:1.

TABELKA:

1.Orzeł.................17.........43.........52-16
2.Nadwiślanin......17.........36..........44-17
3.Tempo..............17..........34.........42-24
4.Garbarz............17..........32........34-25
5.Jawiszowice......17.........30..........48-14
6.Brzezina...........17..........30.........33-23
7.Niwa.................17..........29..........38-27
8.Chełmek..........17...........28..........37-14
9.Halniak.............17..........24..........35-32
10.Cedron.............17..........23...........21-36
11.Zagórzanka......17.........18..........27-34
12.Żarki.................17.........15...........28-39
13.Kalwarianka......17.........13...........21-53
14.Zalas................17..........12.........31-61
15.Dąb..................17...........10.........23-49
16.Górnik...............17............5........15-65

Sportowy24.pl w Małopolsce

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3