Color Park Nowy Targ, przy zakopiance, będzie największą galerią handlowo-rozrywkową Podhala. Jej otwarcie zaplanowane jest na wiosnę 2019 roku.
Inwestorem jest spółka Nowotarska. Przy budowie galerii pracuje około 100 osób. Do wykonania został już tylko dach i prace wewnątrz.
- Nie będzie to zwykła galeria handlowa, ale centrum edukacyjne i rozrywkowe - zapewnia Zbigniew Głowacki, prezes spółki.
Choć galeria nie została jeszcze ukończona, to 90 proc. jej powierzchni jest już wynajęte, a umowy są podpisane.
- Skompletowaliśmy głównych najemców, takich jak największy w regionie market typu „dom i ogród”, czyli OBI, najważniejsze marki modowe: Reserved, H&M, CCC, Deichmann, House, Diverse i wiele innych. Ponadto, swoje duże salony w najnowszych konceptach otworzą m.in. takie sieci jak: Martes Sport, Media Expert, Pepco, Rossmann, Smyk czy Empik - mówi Maciej Mazur, prezes Mallson Polska, firmy zajmującej się najmem w galerii.
W Color Park nie tylko będzie można zrobić zakupy, ale również odpocząć. Obiekt posiadać będzie jedyny w regionie multipleks kinowy - Cinema 3D.
- To właśnie kino jest dla nas priorytetem. Obiecaliśmy je mieszkańcom podczas konsultacji społecznych w 2015 roku i chcemy dotrzymać tej obietnicy. Inwestycja ma wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom - dodaje Zbigniew Głowacki.
W galerii pojawi się też wyjątkowy plac zabaw dla młodzieży i rodziców z dziećmi. - Ma to być alternatywa dla turystów, którzy będą mieli nową możliwość spędzenia czasu na interaktywnej zabawie ze swoimi pociechami - mówi Głowacki.
Oprócz tego znajdzie się tam również kilkanaście punktów kawiarnianych i restauracyjnych. Dla klientów przewidziano 560 miejsc parkingowych. Będzie też stacja benzynowa. Powierzchnia najmu obiektu to około 28 tys. metrów kwadratowych, w tym supermarket spożywczy oraz galeria handlowa licząca około 80 sklepów polskich i zagranicznych marek.
Obiekt powstaje bezpośrednio przy nowo wybudowanym rondzie na „Zakopiance”.
- Lokalizacja zagwarantuje frekwencję klientów zarówno z Nowego Targu, Słowacji, jak i z oddalonego o zaledwie 14 km Zakopanego, ugruntowując pozycję Nowego Targu jako stolicy handlowej Podhala - dodaje Maciej Mazur.
Wiosną tego roku ruszyć miała też budowa innej galerii handlowej w Nowym Targu, oddalonej o zaledwie 1,5 kilometra od Color Park. Inwestycja ta ma pochłonąć 100 mln złotych.
Mowa o Galerii Podhalańskiej, która ma stanąć przy ul. Szaflarskiej, tuż przy restauracji KFC.
Według zapowiedzi inwestora, nowa galeria ma liczyć 21500 metrów kwadratowych powierzchni. Budynek ma składać się z dwóch kondygnacji. Na parterze i pierwszym piętrze znajdą się kina, a pod ziemią parking na 520 samochodów.
W kwietniu przedsiębiorca Stanisław Bryjak, który jest pomysłodawcą stworzenia Galerii Podhalańskiej, zapewniał nas, że ma już prawomocne pozwolenie na budowę i gotowe projekty budowlane. Mówił też, że nie boi się konkurencyjnej galerii Color Park.
- Aktualnie trwają wykopy. Nie mamy jednak jeszcze udziałowców - powiedział nam kilka dni temu Bryjak. Dodał, że jesienią 2019 r. budowa ma zostać zakończona. Czy już znaleźli najemców? Za wynajem lokali odpowiada firma Adept Investment. Nie udało nam się z nią skontaktować.
Tymczasem problem jest poważniejszy - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odwołała się od decyzji Starosty Nowotarskiego, który wydał pozwolenie na budowę tej galerii. Powodem - brak uzgodnienia z zarządcą drogi układu komunikacyjnego. Sprawa ma zostać rozstrzygnięta do 28 września.
ZOBACZ KONIECZNIE:
