W siłowaniu się na rękę krakowski dzielnicowy nie ma sobie równych. Sierż. szt. Bartłomiej Bednarski zdobył kolejny tytuł Mistrza Polski

Marcin Banasik
Małopolska policja
Sierż. szt. Bartłomiej Bednarski podczas Mistrzostw Polski Armwrestlingu, które odbyły się w dniach 8-10 kwietnia br. w Jaworznie, wywalczył pierwsze miejsce w kategorii 86 kg siłując się na prawą rękę oraz drugie miejsce siłując się na lewą rękę. To kolejne medale w karierze policjanta, który już dziesięciokrotnie zostawał Mistrzem Polski, zdobywał wysokie lokaty w zawodach międzynarodowych oraz dwukrotnie zwyciężył w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych.

FLESZ - Młode pokolenia na rynku pracy w Polsce

od 16 lat

Sierż. sztab. Bartłomiej Bednarski na co dzień pełni służbę jako dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych w Komisariacie Policji I w Krakowie. Funkcjonariusz łączy służbę w dzielnicy ze swoją wielką pasją jaką jest siłowanie się na rękę. Swoją przygodę z tą dyscypliną sportową Bartłomiej Bednarski rozpoczął jako 15-latek i kontynuuje ją z sukcesami do dziś. Pierwsze sportowe laury, jeszcze w kategorii juniorskiej, zawodnik zdobywał w 2006 roku. Rok później, przyszły policjant był Mistrzem Polski w kat. juniorskiej 65 kg oraz zajął IV miejsce siłując się na prawą rękę w Mistrzostwach Świata w Bułgarii. Kolejne lata treningów przynosiły kolejne tytuły zdobyte już jako senior, w tym tytuły Mistrza Polski kat. 65 kg, 70 kg, 75 kg oraz 86 kg. Przyszły również sukcesy na arenie międzynarodowej w tym III miejsce w kat. 63 kg senior, wywalczone w 2008 roku podczas Pucharu Świata Zawodowców oraz V miejsce w Mistrzostwach Europy w kat. senior 70 kg lewa ręka w 2010 roku.

W 2019 roku Bartłomiej Bednarski był niepokonany podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kat. 95 kg oraz w kat. OPEN (wszystkie wagi).

W tym roku dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Krakowie wykazał się doskonałą sportową formą podczas XXII Mistrzostw Polski w Armwrestlingu, które rozegrane zostały w dniach 8-10 kwietnia w Jaworznie. W budynku hali widowiskowo-sportowej zmierzyło się około 200 zawodników z całej Polski. Podczas siłowych zmagań Bartłomiej Bednarski udowodnił, ze nie ma sobie równych w kat. 86 kg senior prawa ręka. W siłowaniu się na lewą rękę policjant zajął drugą lokatę. Tym samym Bartłomiej Bednarski wywalczył dziesiąty w karierze tytuł Mistrza Polski Armwrestlingu.