Nowa atrakcja na Miejskiej Górze w Starym Sączu
Długo wyczekiwana atrakcja na Miejskiej Górze w Starym Sączu od otwarcia jest oblegana. Obiekt w koronach drzew ze szklanym pomostem i widokiem na Beskid Sądecki przyciągnął już setki tysięcy osób. Turystów zachęca to, że obiekt jest w łatwo dostępnym miejscu, od parkingu w centrum wystarczy podejść kilkaset metrów. Co chyba najistotniejsze, wstęp na atrakcję jest darmowy.
Od jesieni 2021 r. do grudnia 2022r. atrakcję odwiedziło 317 tysięcy osób co w przeliczeniu daje ok. 600 osób dziennie.

Teraz władze miasta i gminy idą za ciosem i szykują kolejne atrakcje na Miejskiej Górze. Polana otoczona drzewami ma zostać zagospodarowana pod park zabaw dla dzieci.
- Chcemy żeby to miejsce wtapiało się w otoczenie lasu. Powstaną tam ścieżka dwupoziomowa z siatkami, plac zabaw z piaskownicą na środku, która będzie wykorzystywana także jako scena koncertowa. Będzie można tam organizować np. wydarzenia z okazji Dnia Dziecka - mówi "Gazecie Krakowskiej" Kazimierz Gizicki.

Obszar wokół polany ma być otoczony podestem z drewnianymi elementami. Będzie to tunel z atrakcjami dla dzieci z różnymi poziomami. Jak podkreśla wiceburmistrz najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników.
- Będzie to bezpiecznie zorganizowane w formie zamkniętego okręgu. Cała polana byłaby w pewien sposób wyłączona dla obszaru leśnego, dostępna tylko dla tych dzieciaków. Dzięki temu użytkownicy placu zabaw nie będą mieli możliwości np. wybiec do lasu. To są duże obszary i nie chcemy żeby ktoś podczas zabawy się zgubił - dodaje Kazimierz Gizicki.

Koszt inwestycji szacuje się na ok. milion złotych. 80 proc. kwoty uda się pozyskać dzięki współpracy z miastem Lewocza i w ramach projektu mającego na celu uatrakcyjnienie obszarów pogranicza Polski i Słowacji. Teraz władze Starego Sącza będą wnioskować o pozwolenie na budowę, a a sama inwestycja będzie mogła rozpocząć się w 2024 roku.
Otwarcie leśnego molo w Starym Sączu
Ścieżka w koronach drzew (za sześć milionów złotych), pierwotnie miała być gotowa w czerwcu 2021r., jednak ze względu na pandemię koronawirusa budowa inwestycji opóźniła się, a otwarcie zapowiadano na początek sierpnia. Tutaj też pojawiły się problemy. W wyniku kontroli i dodatkowych badań przeprowadzonych przez ekspertów oraz nadzór budowlany okazało się, że powstająca atrakcja musi zostać wzbogacona o dodatkowe filary i umocnienia. Aby to się stało, konieczne było przesunięcie na ten cel 700 tysięcy złotych w budżecie gminy. Jak podkreślał burmistrz, podjęto taką decyzję, ponieważ bezpieczeństwo jest w tym przypadku najważniejsze. Ścieżka cieszy się dużym zainteresowaniem i została nawet doceniona w prestiżowym konkursie.
Leśne molo w Starym Sączu zostało wyróżnione w kategorii "przestrzeń publiczna". W zeszłorocznej edycji konkursu o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski. Nagroda jest przyznawana raz na dwa lata projektantom oraz inwestorom najlepszych realizacji architektonicznych w województwie, w ramach trzech kategorii: architektura użyteczności publicznej, architektura mieszkaniowa, przestrzeń publiczna.
Stary Sącz. W Przysietnicy powstanie wyjątkowy węzeł widokow...
- Tak powstawała zapora w Rożnowie, która ratuje Sądecczyznę przed powodzią
- Akurat mieli przerwę. Nie mieli pojęcia, że robią im zdjęcia do Google Street View
- Kuba Wojewódzki odwiedził popularny kurort. Zachwyciła go Krynica-Zdrój?
- Wielkie otwarcie klubu Odnova w Nowym Sączu. Był tort i tłumy gości
- Tłumy na otwarciu lokalu Pizza Hut w Nowym Sączu
Nowe prawa konsumenta. To musisz wiedzieć!
