Silny wiatr spowodował, że stanęła kolejka linowa na Kasprowy Wierch, a także wyciągi narciarskie w dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej.
Warunki do wędrowania po Tatrach są bardzo niekorzystne. Powyżej 1700 metrów obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego.
- W Tatrach wieje bardzo silny wiatr, który utrudnia poruszanie się oraz stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Powyżej górnej granicy lasu warunki do uprawiania turystyki są bardzo trudne. Śnieg jest przewiany i słabo związany z podłożem, miejscami wiatr utworzył głębokie zaspy, a przy graniach występują nawisy śnieżne. Należy również pamiętać, że w wyższych partiach gór, mróz w połączeniu z wiatrem jest znacznie mocniej odczuwalny. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia, umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i dostosowania trasy do aktualnie panujących warunków, jak również posiadania sprzętu zimowego (raki, czekan, kask, lawinowe ABC) wraz z umiejętnością posługiwania się nim. W dolinach i na szlakach dojściowych do schronisk szlaki są miejscami śliskie -cienka warstwa śniegu przykryła oblodzenia. Raczki i kijki mogą okazać się niezbędne - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.
Wiatr w Tatrach ma jeszcze przybrać na sile. IMGW ostrzega, że w nocy ze środy na czwartek wysoko w górach ma wiać z prędkością od 45 km/h do 60 km/h, a w porywach do 120 km/h. Do tego w górach prognozowane są opady śniegu, a niżej deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami marznącego powodującego gołoledź.
W czwartek porywy wiatru mają słabnąć. Będzie robiło się chłodniej.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
