- Pomysł dotyczył lekcji z cyklu tematycznego, gdzie uczeń ma rozumieć związek aktywności fizycznej ze zdrowiem, ocenić swoją sprawność i poznać zasady funkcjonowania organizmu w czasie ćwiczeń - wyjaśnia Piotr Balonek, wuefista i zawodnik Halniaka Maków Podhalański. Do tej nagrodzonej lekcji, uczniowie muszą odrobić... zadanie domowe. - Pierwszą część lekcji prowadzą oni sami - dodaje nauczyciel.
Jedna grupa młodych "ekspertów" musiała opracować raport na temat głównych zagrożeń zdrowia ze względu na wadliwy styl życia. Kolejna na temat głównej przyczyny zgonów w Polsce. "Zespół ds. profilaktyki" zajął się opracowaniem instrukcji "Ruch to podstawa", w której zaproponował ćwiczenia sprzyjające zdrowiu. Ostatnia grupa opracowała ankietę, dzięki której można się dowiedzieć, jaka jest aktywność fizyczna uczniów w szkole.
Do lekcji Piotr Balonek przygotował zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem m.in. butelek plastikowych, projektora multimedialnego i kulek z masy plastycznej.
- Nie mam problemu z unikaniem przez dzieci i młodzież zajęć ruchowych, wręcz przeciwnie, garną się do ćwiczeń - podkreśla Piotr Balonek. - Bardzo się cieszę z nagrody, mój nowatorski program można prześledzić tutaj
W oświęcimskich szkołach już jakiś czas temu zaobserwowano modę na lekarskie zwolnienia z zajęć wf. - Nauczyciele zgłaszają nam ten problem - przyznaje Barbara Rokowska, dyr. Zarządu Szkół i Przedszkoli Miejskich w Oświęcimiu. Nieraz na lekcji nie ma kto ćwiczyć.
Euro 2012 w Krakowie: zdjęcia, wideo, informacje! [SERWIS SPECJALNY]
Wybieramy Superkota! Zobacz fantastyczne zdjęcia kotów i oddaj głos na najpiękniejszego!
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!