Zobaczcie jak wygląda miejsce, gdzie ma powstać w Trzebini sztuczne boisko
Przy kapryśnej polskiej pogodzie, boisko ze sztuczną nawierzchnią jest nieodzowne do dobrej organizacji szkolenia w klubie piłkarskim, w właśnie w MKS jest mocny kurs na wychowanków, którzy maj a stanowić trzon pierwszego zespołu w IV lidze piłkarskiej.
- Co roku w zimowym okresie przygotowawczym wydajemy spore sumy na przygotowania do rozgrywek. Nie chodzi tylko o sparingi, ale także część treningów. Najbliżej mamy oczywiście do Chełmka. Tamto boisko jest mocno obłożone – zwraca uwagę Jacek Pająk, prezes trzebińskiego klubu. - Trening, czy mecz na sztucznym boisku wiąże się z kosztami dojazdu. Zawodnicy tracą więcej czasu, niż wtedy, kiedy mielibyśmy taki obiekt pod nosem.
Dla piłkarzy nie tylko MKS Trzebinia, ale i całego powiatu chrzanowskiego, alternatywą może być sztuczne boisko w Olkuszu, które nie tak dawno zostało oddane do użytku. Tam jest nieco dalej niż do Chełmka. Może być jednak problem z dostępnością olkuskiego boiska. Skoro zostało dofinansowane ze środków unijnych, przez kilka lat, zgodnie z umową, działalność komercyjna jest ograniczona.
Dokumentacja sztucznego boiska w Trzebini do końca września 2021
Jak informują w trzebińskim magistracie, trwa opracowanie dokumentacji projektowej wraz z kosztorysem przedsięwzięcia. Dokumentacja ma zostać przygotowana do 30 września 2021.
- Dopiero po zapoznaniu się z kosztorysem poznamy wysokość kwoty potrzebną do zrealizowania tej inwestycji – tłumaczy Anna Jarguz, rzecznik trzebińskiego magistratu.
I dodaje: - W budżecie na 2021 nie ma zabezpieczonych pieniędzy na budowę pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Gmina stara się o pozyskanie funduszy zewnętrznych na realizację tego zadania. Jedną z możliwości pozyskania dofinansowania są programy rządowe.
Pełnowymiarowe boisko ma powstać przy stadionie miejskim, w miejscu obecnego boiska treningowego. Inwestycja, poza budową boiska ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 74 metry na 111 metrów (pole gry 68 na 105 metrów), obejmuje także m.in. montaż ogrodzenia, oświetlenia, zabudowę czterech 20-osobowych kontenerów szatniowych wyposażonych w prysznice, umywalki, ubikacje. Jednego czteroosobowego dla sędziów, jednego dla kibiców (WC, w tym jedno dla niepełnosprawnych). Ponadto budowę trybun i dwóch wiat stadionowych.
Powstanie nowego, pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, byłoby rozwiązaniem problemów nie tylko drużyny seniorskiej, ale także i młodzieżowych. Poza tym, obiekt mógłby zarabiać, podobnie jak chełmecki, przyjmując inne drużyny, chcące zimą i wiosną grać i rozgrywać tam sparingi.
