Wantuch: Sesja rady odwołana pod naciskiem ruchów...

  Wantuch: Sesja rady odwołana pod naciskiem ruchów antyszczepionkowych

  Dawid Serafin

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Łukasz Wantuch

  Łukasz Wantuch ©Jan Hubrich / Polskapresse

  Rada dzielnicy III Prądnik Czerwony nie zajmie ogólnopolskim problemem szczepień najmłodszych. Kontrowersyjny projekt uchwały, który miał być głosowany podczas obrad zgłosił Łukasz Wantuch. Radny proponował, by przy rekrutacji do przedszkoli samorządowych, żłobków i szkół podstawowych rodzice musieli przedstawiać kartę szczepień dziecka. Problem w tym, że uchwała nawet jeśli zostałaby przegłosowana nie miałaby żadnej mocy prawnej.
  Łukasz Wantuch

  Łukasz Wantuch ©Jan Hubrich / Polskapresse

  WIDEO: Lekarze o odrze: Kto nie ufa szczepionce, niech się przejdzie na cmentarz

  Źródło: TVN24, X-News

  Pomysł wywołał gorącą dyskusję. Oliwy do ognia dolał sam radny Wantuch, który naraził się przeciwnikom obowiązkowego szczepienia dzieci. Nazwał ich poglądy szkodliwymi.

  Na radnego posypała się ze strony ruchów antyszczepionkowych fala krytyki i wulgaryzmów.Radny obawiając się o bezpieczeństwo zwrócił się za pośrednictwem rady o... zabezpieczenie sesji przez policję.

  Funkcjonariusze jednak podczas rozmowy z przewodniczącą dzielnicy Anielą Pazurkiewicz przekonywali, że jeśli istnieje możliwość to sesje najlepiej jest odwołać. Wszystko z obawy przed zapowiedzianym przyjazdem z całej Polski aktywistów ruchów antyszczepionkowych.

  – Mogę potwierdzić. Sesja 24 marca nie odbędzie się – mówi Pazurkiewicz. – W tym miesiącu mieliśmy już sesję. Uchwał jest niewiele. Możemy je śmiało głosować w kwietniu – dodaje przewodnicząca.

  Takim obrotem sprawy zaskoczony jest radny Wantuch. – Jest to zwycięstwo ruchów antyszczepionkowych. Rozumiem logiczne argumenty, żeby odwołać sesje, by emocje mogły opaść. Do tej pory w 20-letniej historii rad dzielnic nigdy nie doszło do odwołania sesji rady dzielnicy z powodu zagrożenia bezpieczeństwa. Cofamy się niestety przed nieliczną, ale głośną grupką osób – tłumaczy Łukasz Wantuch.

  Nie oznacza to jednak, że kontrowersyjna uchwała nie będzie głosowana w ogóle. – Jak emocje trochę opadną, to będziemy ją głosować w kwietniu – wyjaśnia przewodnicząca Pazurkiewicz.

  Na razie nie wiadomo, czy w kwietniu sesję będzie ochraniać policję. Pewne jest to, że uchwała niczego w kwestii szczepień nie zmieni.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  art.

  blokers (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Sorry ale ten pseudo radny wbija swój kij w każde środowisko , non stop pcha swoją fejs do każdej kamery, a sam zrezygnował z pełnienia swojej funkcji. To są kpiny z wyborców dzielnicowych Panie...rozwiń całość

  Sorry ale ten pseudo radny wbija swój kij w każde środowisko , non stop pcha swoją fejs do każdej kamery, a sam zrezygnował z pełnienia swojej funkcji. To są kpiny z wyborców dzielnicowych Panie radny.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo