
5. Cracovia – 9,8 mln euro
Wyżej od „Białej Gwiazdy” rynek ocenia wartość „Pasów”. Z poszczególnych piłkarzy najlepiej przedstawia się wycena Miroslava Covilo (800 tys. euro). Potem są Jaroslav Mihalik (750 tys. euro), Damian Dąbrowski i Krzysztof Piątek (po 700 tys. euro). Łączna kwota wzrosłaby niebywale, gdyby na wypożyczenie z Leicester City przybył Bartosz Kapustka (7 mln euro). Odmówił – postanowił zostać i walczyć o skład.

4. Jagiellonia Białystok – 10,65 mln euro
Tuż poza podium plasuje się wicelider tabeli po 21. kolejkach. „Pszczółki” są warte nieco ponad 10 mln euro. Spora w tym zasługa Karola Świderskiego (1 mln euro), Fedora Cernycha i Konstantina Vassiljeva (obaj po 900 tys. euro).

3. Lech Poznań – 13,3 mln euro
Na podium załapał się „Kolejorz”. W poprzednich sezonach był zazwyczaj drugi, ale teraz najwyraźniej wedle ekspertów nie dysponuje aż tak atrakcyjną kadrą. W pojedynczych wycenach rządzą młodzi, którzy są przeznaczeni na sprzedaż. Chodzi o Dawida Kownackiego (1,5 mln euro – Fiorentina proponowała w styczniu dwa razy tyle, Lech odmówił) i Tomasz Kędziora (1,2 mln euro).

2. Lechia Gdańsk – 14,7 mln euro
Jeszcze parę lat temu ten klub widzielibyśmy najwyżej na piątym-szóstym miejscu. W 2014 przeszedł on jednak we władanie zagranicznych inwestorów, a ci sukcesywnie zaczęli wzmacniać kadrę. Obecnie aż czterech zawodników jest wycenianych na więcej niż sześć cyferek. Chodzi o Ariela Borysiuka (1,5 mln euro), Gino van Kessela (1,25 mln), Dusana Kuciaka i Simeona Sławczewa (po 1 mln).