Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

We wtorek otworzą park w Bobowej. Będzie w nim można poznać geologiczną budowę naszych gór i spędzić czas na zabawie [ZDJĘCIA]

Lech Klimek
Lech Klimek
To będzie dla miłośników geologii nie lada atrakcja. Dzień przed końcem roku szkolnego, 18 czerwca, uruchomiony zostanie w Bobowej park przyrodniczo-geologiczny.

To będzie dla miłośników geologii nie lada atrakcja. Dzień przed końcem roku szkolnego, 18 czerwca, uruchomiony zostanie w Bobowej park przyrodniczo-geologiczny.

Jego powierzchnia to ponad jeden hektar a koszt blisko 2 miliony złotych. Powstał przy ulicy Zielonej. Gmina dostała 1,3 miliona złotych dofinansowania.

- Wszytko przebiegało zgodnie z założonym planem - mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. - Prace ruszyły w sierpniu ubiegłego roku, a prowadziła je lokalna firma z Wilczysk. Lada dzień wszyscy będą się mogli cieszyć z atrakcji, jakie tam przygotowaliśmy - dodaje.

Główny element parku to wzniesienia geologiczne zawierające roślinność i skały charakterystyczne dla kilku regionów. Będzie można zapoznać się z budową Tatr, Pienin, Gór Świętokrzyskich i oczywiście Beskidów, w tym tego naszego Beskidu Niskiego.

- Park nie tylko będzie służył nauce, ale też rekreacji - dopowiada burmistrz. - Na całym obszarze będzie można spacerować, bo układ komunikacyjny ma formę alejek i placów, które umożliwiają łatwy i bezpieczny sposób poznawania tych najważniejszych edukacyjnych elementów - dopowiada.

Cały teren parku pokryty został również nowymi nasadzeniami drzew i krzewów, które z czasem będą dawać łagodny cień, tym którzy będą go odwiedzać. Nie zabraknie oczywiście elementów małej architektury. Jak w każdym parku przy alejkach są tu ławeczki dla strudzonych zwiedzaniem.

Bobowski park znajduje się kilkaset metrów od centrum miasta, więc stanie się idealnym miejscem na krótkie rowerowe wypady. Dla rowerzystów przygotowano kilka specjalnych stojaków na ich pojazdy.

Pomyślano również o zwolennikach grillowania. W parku stoi specjalna wiata dla tych, którzy nie wyobrażają sobie odpoczynku bez pieczonej kiełbaski. Jest też drewniana studnia.

Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw, a całość dopełnia ekologiczne oświetlenie oparte o instalacje fotowoltaiczne.

WIDEO: Barometr Bartusia. Czy coś grozi firmom z Małopolski?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska