
Ojcowski Park Narodowy
Ojcowski Park Narodowy znajduję się ok. 30 km od Krakowa, Pod względem geograficznym znajduje się na Wyżynie Olkuskiej w południowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Obejmuje środkową część Doliny Prądnika, część Doliny Sąspowskiej wraz z przyległymi częściami wierzchowiny jurajskiej. Zabytki, które warto zwiedzić to m.in. Ruiny średniowiecznego Zamku w Ojcowie,
Późnorenesansowy Zamek Pieskowa Skała,
Kaplica „Na Wodzie”,

Kopalnia Soli w Wieliczce
Wieliczka to miasto, które znajduje się 13 km od Krakowa i znana jest wszystkim z Kopalni Soli.
Około miliona turystów rocznie zwiedza ok. 3 km trasy składającej się z 20 komór, położonych na głębokościach od 64 do 135 metrów. Na trasie jest do pokonania ok. 800 schodów. Część trasy przystosowana jest dla wózków inwalidzkich. Zwiedzanie trwa ok. 2–3 godziny.

Zamek na Wawelu
Zamek Królewski na Wawelu – zamek obronno-rezydencyjny i znajduję się w samym sercu Krakowa, na Wawelu, o powierzchni 7040 m² z 71 salami wystawowymi. Zamek był na przestrzeni wieków wielokrotnie rozbudowywany i odnawiany. Udając się na Zamek warto zwiedzić Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia, Sztuka Wschodu. Namioty tureckie. Będąc na Wawelu można zachwycić się Ogrodami Królewskimi czy Basztą Sandomierską

Ścieżka w koronach drzew w Krynicy-Zdroju
Ścieżka w koronach drzew w Krynicy-Zdroju to pierwsza taka w Polsce ścieżka w koronach drzew. Znajduję się ok 130 km od Krakowa. Na końcu całej przebytej ścieżki znajduję się wieża widokowa, z której można podziwiać Beskid Sądecki i Beskid Niski. Ścieżka jest przystosowana również dla osób starszych, z niepełnosprawnościami oraz rodzin z dziećmi. Dla tych, którzy nie mogą dojść na wieże o własnych siłach można dojechać do niej kolejką.