[b]FLESZ - Premier o obowiązku szczepień i V fali pandemii

Autorka "Czasu i spotkania" tym razem przygląda się weganizmowi, popularnemu współcześnie stylowi życia, którego głównym elementem jest dieta pozbawiona produktów zwierzęcych. Prof. Joanna Hańderek podchodzi jednak do filozofii i weganizmu w sposób niestandardowy, mieszając porządki i zakłócając nasze myślenie.
- Książka prof. Joanny Hańderek „Filozofia wegańska” może być potraktowana jako prowokacja, bo gdzie tu filozofia, gdy autorka pisze o psie bawiącym się ze sroką czy kretach psujących kompozycję na trawniku? Ta książka to próba dokonania cichej rewolucji, gdzie ważniejsze jest odczucie innych istot, a nie nasze potrzeby - zapowiada Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki".
„Filozofia wegańska” to również zaproszenie do dyskusji o różnych formach weganizmu, człowieku i zwierzętach pozaludzkich. Spotkanie wokół książki z udziałem autorki odbędzie się 15 lutego o godz. 18 w Dworku Białoprądnickim. Wstęp wolny.
Dr hab. Joanna Hańderek Prof. UJ - Wykładowczyni w Instytucie Filozofii UJ. Zajmuje się: filozofią kultury i filozofią współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem postkolonializmu, globalizacji, gender, multikulturalizmu, ekoetyki oraz globalnej sprawiedliwości i różnych form wykluczenia. Autorka "Metamorfozy i muzea", "Czas i spotkanie", red. „Wykluczenia?”. Od dziewięciu lat prowadzi projekt społeczno-naukowy „Kultura wykluczenia?”. Razem z Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” organizuje warsztaty antydyskryminacyjne „Horyzonty równości” oraz „Festiwal równości”.
- Kolejne termy w Małopolsce otwarte. Nowa atrakcja w regionie
- WIELKI chiński horoskop na 2022 rok! Co Cię czeka w roku tygrysa?
- Podstępny omikron. 20 objawów wirusa, które mogą przypominać przeziębienie
- Te miejsca już tak nie wyglądają. Rozpoznasz Kraków na archiwalnych zdjęciach?
- Kolejne problemy na zakopiance. Opóźni się budowa tunelu pod Luboniem Małym