Wiceburmistrz Niepołomic odwołany. W mieście zawrzało

Jolanta Białek
Jolanta Białek
Trudny czas dla Niepołomic rozpoczął się 3 grudnia ub. roku wraz z wizytą w mieście funkcjonariuszy CBA. Sprawa budzi coraz to nowe kontrowersje UMiG Niepołomice
Adam Twardowski, wiceburmistrz Niepołomic, stracił stanowisko. Tę decyzję podjął Krystian Zieliński, który od 18 grudnia pełni obowiązki burmistrza podkrakowskiego miasta. Uzasadnienia odwołania nie podano. W niepołomickim magistracie pojawił się natomiast Przemysław Bęben, pełnomocnik/doradca Zielińskiego.

WIDEO: Krótki wywiad

Wiceburmistrz Niepołomic został odwołany 23 grudnia 2019 roku. „W prezencie pod choinkę mój wieloletni zastępca, Adam Twardowski, został zwolniony z pracy. Bez wyroku, bez jednego posiedzenia sądu, a nawet bez aktu oskarżenia. (…). To pokazuje jak partia rządząca rozprawia się z osobami, które traktuje jako konkurentów. Na początku nie wierzyłem, że tu chodzi o politykę. Teraz wydaje się, że trudno nie mieć wątpliwości, że chodzi wyłącznie o nią. Dokonuje się przewrót pod płaszczykiem troski o sprawy mieszkańców (...)” - tak poinformował na Facebooku o personalnych zmianach w urzędzie burmistrz Niepołomic Roman Ptak.

Burzliwa dyskusja w tej sprawie miała miejsce podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Na jej początku Krystian Zieliński poinformował m.in. o odwołaniu wiceburmistrza. - To należy do kompetencji osoby zarządzającej gminą. Odwołanie z funkcji w drodze zarządzenia może być bez uzasadnienia i w dowolnym momencie. Adam Twardowski nie został zwolniony z urzędu, jest nadal pracownikiem samorządowym, przebywa na urlopie bezpłatnym jako kierownik Wydziału Inwestycji (to stanowisko Twardowski zajmował do 2010, gdy został wiceburmistrzem - red.) - powiedział.

Radni upominali się mocno o wyjaśnienie powodów odwołania, które wywołało w mieście ogromne kontrowersje. - Bardzo prosiłabym o podanie uzasadnienia dla rozwiązania umowy z wiceburmistrzem. Adam Twardowski jest człowiekiem kompetentnym, znającym gminę, był odpowiedzialny za szereg wielomilionowych inwestycji trwających teraz w gminie. Były jakieś powody jego odwołania, czy też znalazł pan na to stanowisko kogoś równie kompetentnego? - dopytywał się radny Krzysztof Sondel.

- P.o. burmistrza ma nie tylko uprawnienia, ale i obowiązki wobec gminy. Pytanie brzmi, czy podjęta przez pana decyzja, nawet bez spotkania i rozmowy z wiceburmistrzem Twardowskim, jest na korzyść lokalnej społeczności? - mówił Michał Hebda, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Niepołomic.

- Zgodnie z prawem przysługuje mi możliwość odwołania i powołania wiceburmistrza bez podawania uzasadnienia – odpowiedział na to Krystian Zieliński.

Pytania radnych były związane także z tym, że 18 grudnia Zieliński powołał na swego pełnomocnika 34-letniego Przemysława Bębna, wicewójta gminy Rzepiennik Strzyżewski. Radni z klubu Razem dla Miasta i Gminy Niepołomice (ugrupowanie burmistrza Romana Ptaka) chcieli wiedzieć m.in. jaki jest zakres obowiązków, uprawnienia i wynagrodzenie nowego pełnomocnika.

- Z tego co wiemy Przemysław Bęben ma wynagrodzenie 75 zł za godzinę. Miesięcznie będzie to 12,6 tys. zł brutto, to pensja wyższa niż maksymalna, jaką może pobierać burmistrz – mówił Michał Hebda.

- Pan Przemysław zarabia 4,5 tys. zł brutto (wynagrodzenie za okres 18-31 grudnia 2019 – red.). Pracuje na podstawie umowy zlecenia. Jest moim pełnomocnikiem w kontaktach z gminnymi jednostkami i spółkami. Dopiero poznaję urząd, na tę chwilę nie było możliwości wyznaczania zakresu zadań pełnomocnika - twierdził Krystian Zieliński.

Lawinę pytań do p.o. burmistrza próbowali przerwać radni z klub „PiS-Niezależni”. Wojciech Ciastoń złożył wniosek formalny o zakończenie dyskusji (odrzucono do 13 głosami), bo jak stwierdził „te pytania mają znamiona przesłuchania”. Z kolei Anna Front mówiła, by „nie robić awantury politycznej”.

Przypomnijmy, że od 18 grudnia obowiązki burmistrza Niepołomic pełni 27-letni Krystian Zieliński, mieszkaniec Wojnicza, związany z PiS. Powierzenie mu tej funkcji – przez premiera RP, na wniosek małopolskiego wojewody - jest związane z postawieniem prokuratorskich zarzutów burmistrzowi Niepołomic Romanowi Ptakowi i jego zastępcy Adamowi Twardowskiemu (zarzuty dotyczą budowy SP na os. Jazy, obaj szefowie Niepołomic twierdzą, że są niewinni) oraz zastosowaniu wobec obu środka zapobiegawczego w postaci zakazu pełnienia służbowych funkcji.

Burmistrz i jego zastępca złożyli 11 grudnia zażalenie na decyzję prokuratury o zawieszeniu ich w czynnościach służbowych. Wciąż nie wiadomo, kiedy sąd zajmie się tą sprawą.

Czytaj także

Wideo

Materiał oryginalny: Wiceburmistrz Niepołomic odwołany. W mieście zawrzało - Dziennik Polski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 50

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

I
INTELIGĘTNY
5 stycznia, 22:52, Gość:

Do tego dochodza jeszcze zwolnienia w wodociagach Niepołomice. Mysle, ze macza tu palce niespełniona zawodowo z chorymi ambicjami władzy w Wieliczce rusecka przy pomocy tego z osp tomali. Rusecka z kopalni w Wieliczce zrobiła prywatny folwark i teraz pr0buje z niepolomicami to samo. Czy rusecka tomala Zieliński nie mają obaw, że jak władza się zmieni to wtedy opozycja w pierwszej kolejności zacznie ich poczynania sprawdzać i mogą z hukiem wylecieć że stanowisk? A już nie mówiąc o tym z jakimi konsekwencjami zawodowymi.

6 stycznia, 12:57, James:

Pan Tomala i Pani Rusecka to sa za porządnie i za spokojni ludzie żeby sobie głowę zawracać bagnem i prywatnym folwarkiem w Niepołomicach.

Typowa logika peowcow - kraść, kombinować, kręcić wały a jak w końcu wymiar sprawiedliwości to zauważy to pieprzyc że zemsta polityczna.

Weź sobie człowieku melise wypij niż zaczniesz głupoty pisać.

6 stycznia, 15:17, Gość:

Śmieszny jesteś. Ale cóż pewnie jesteś tym co pierwszy raz pojechał nad morze za 500 . Żadna władza czy to po, sld czy teraz pis nie ma pojęcia o zarządzaniu państwem. Łatwo dawać socjal z cudzych pieniędzy by wygrać wybory zamiast tworzyć system przyjazny dla chcących pracować niż nierobów lakomych na socjal. A co do ruseckiej to jestem z Wieliczki i widzę jak się zmieniła z jaka butą chodzi po Wieliczce ze swoim mężem zatrudnionym w starostwie (oczywiście to nie nepotyzm wg pis). Co do kopalni to przykład Broniowski wiceprezes i członek zarządu powiatu anprywatnie kolega syna ruseckiej (wg pisu żadnego nepotyzmu). O jakiej wy sprawiedliwości mówicie w pisie (Banaś najlepszy przyklad). A radny śleczka z.Wieliczki tez wieść gminna głosi, że przeniósł się do pis dla stanowiska, bo urósł na stanowisku wiceburmistrza. Zarzucanie kolesiostwa to ten nowy Zieliński też swego kolezke wziął z jakiegoś rzepiennika, pewnie za nim pójdą nastepni. I jak to się ma do zarzutów o nepotyzm i uklady ptakowi?

6 stycznia, 17:38, Gość:

W Niepołomicach to dopiero są układy.

Pan Ptak i Pani Ptak oraz wujek, ciocia, kuzyn, szwagier, zięć itp.

Same klany rodzinne.

Chyba prawa nie znają skoro rodziny w polityce mają PSYCHIATRIE TEŻ MOGĄ STEROWAĆ MÓZGAMI IDIOTÓW

G
GNOJ SPOD KONIA
3 stycznia, 19:59, Aktotojesttenkrystian:

A co z innymi instytucjami które miasto finansuje czyt:wspiera, bo mają tak niezaradnych szefóf,prezesóf i dyrektoróf że gdyby nie pracownicy z odpowiednimi papierami to pewnie by ich nie było?To teraz czas na konkursy świadectw przed objęciem dyrektorskiego,prezesowskiego stanowiska!!!

Drżyj Śmietanko Niepołomic.

Krystianku posłuchaj cytatu; "NIE CZYŃ BLIŹNIEMU CO TOBIE NIE MIŁE",a tak na marginesie pamiętasz jaki dzisiaj dzień?

Na tą chwilę w Grotesce masz angaż na stole po pierwszych czynach.Będę obserwował

4 stycznia, 08:10, GORAL:

ROMEK NIEDAJTASIE ```````````````` HEJ ````````````````````

no GÓROL chyba u BANASIA NA TYCH HOTELACH DZIWKI OBRACOŁ hahahaha TAKI ZATROSKANY WIEJSKA MORDOCHLAP PROSTYTUTKI. I ZA POLITYKI SIĘ BIERZE CO TY MOSZ WE ŁBIE. KŁANIAJ SIE BO CZA SZACUNKU ZANIM SPRZEDASZ NAGROBEK ZA MILIONY DLA WŁODARZY I ODPRAWISZ STYTY POCHÓWEK PO KOLEZAŃSKU ZAROBISZ NA PRZYSZŁE BACHORY I KONIE I AHOJJJJJJJ plepsie nizinny

N
Normal

To logiczne. Burmistrz z PO nie miał przecież człowieka z PIS tylko miał swojego zaufanego. Normalne zachowanie.Teraz jest odwrotnie i tyle.

G
Gość
5 stycznia, 22:52, Gość:

Do tego dochodza jeszcze zwolnienia w wodociagach Niepołomice. Mysle, ze macza tu palce niespełniona zawodowo z chorymi ambicjami władzy w Wieliczce rusecka przy pomocy tego z osp tomali. Rusecka z kopalni w Wieliczce zrobiła prywatny folwark i teraz pr0buje z niepolomicami to samo. Czy rusecka tomala Zieliński nie mają obaw, że jak władza się zmieni to wtedy opozycja w pierwszej kolejności zacznie ich poczynania sprawdzać i mogą z hukiem wylecieć że stanowisk? A już nie mówiąc o tym z jakimi konsekwencjami zawodowymi.

6 stycznia, 12:57, James:

Pan Tomala i Pani Rusecka to sa za porządnie i za spokojni ludzie żeby sobie głowę zawracać bagnem i prywatnym folwarkiem w Niepołomicach.

Typowa logika peowcow - kraść, kombinować, kręcić wały a jak w końcu wymiar sprawiedliwości to zauważy to pieprzyc że zemsta polityczna.

Weź sobie człowieku melise wypij niż zaczniesz głupoty pisać.

Czy ktoś w PISuarze widział porządnych ludzi - potrzena do tego lornetka.

G
Gość
5 stycznia, 22:52, Gość:

Do tego dochodza jeszcze zwolnienia w wodociagach Niepołomice. Mysle, ze macza tu palce niespełniona zawodowo z chorymi ambicjami władzy w Wieliczce rusecka przy pomocy tego z osp tomali. Rusecka z kopalni w Wieliczce zrobiła prywatny folwark i teraz pr0buje z niepolomicami to samo. Czy rusecka tomala Zieliński nie mają obaw, że jak władza się zmieni to wtedy opozycja w pierwszej kolejności zacznie ich poczynania sprawdzać i mogą z hukiem wylecieć że stanowisk? A już nie mówiąc o tym z jakimi konsekwencjami zawodowymi.

6 stycznia, 12:57, James:

Pan Tomala i Pani Rusecka to sa za porządnie i za spokojni ludzie żeby sobie głowę zawracać bagnem i prywatnym folwarkiem w Niepołomicach.

Typowa logika peowcow - kraść, kombinować, kręcić wały a jak w końcu wymiar sprawiedliwości to zauważy to pieprzyc że zemsta polityczna.

Weź sobie człowieku melise wypij niż zaczniesz głupoty pisać.

6 stycznia, 15:17, Gość:

Śmieszny jesteś. Ale cóż pewnie jesteś tym co pierwszy raz pojechał nad morze za 500 . Żadna władza czy to po, sld czy teraz pis nie ma pojęcia o zarządzaniu państwem. Łatwo dawać socjal z cudzych pieniędzy by wygrać wybory zamiast tworzyć system przyjazny dla chcących pracować niż nierobów lakomych na socjal. A co do ruseckiej to jestem z Wieliczki i widzę jak się zmieniła z jaka butą chodzi po Wieliczce ze swoim mężem zatrudnionym w starostwie (oczywiście to nie nepotyzm wg pis). Co do kopalni to przykład Broniowski wiceprezes i członek zarządu powiatu anprywatnie kolega syna ruseckiej (wg pisu żadnego nepotyzmu). O jakiej wy sprawiedliwości mówicie w pisie (Banaś najlepszy przyklad). A radny śleczka z.Wieliczki tez wieść gminna głosi, że przeniósł się do pis dla stanowiska, bo urósł na stanowisku wiceburmistrza. Zarzucanie kolesiostwa to ten nowy Zieliński też swego kolezke wziął z jakiegoś rzepiennika, pewnie za nim pójdą nastepni. I jak to się ma do zarzutów o nepotyzm i uklady ptakowi?

W Niepołomicach to dopiero są układy.

Pan Ptak i Pani Ptak oraz wujek, ciocia, kuzyn, szwagier, zięć itp.

Same klany rodzinne.

G
Gość
5 stycznia, 22:52, Gość:

Do tego dochodza jeszcze zwolnienia w wodociagach Niepołomice. Mysle, ze macza tu palce niespełniona zawodowo z chorymi ambicjami władzy w Wieliczce rusecka przy pomocy tego z osp tomali. Rusecka z kopalni w Wieliczce zrobiła prywatny folwark i teraz pr0buje z niepolomicami to samo. Czy rusecka tomala Zieliński nie mają obaw, że jak władza się zmieni to wtedy opozycja w pierwszej kolejności zacznie ich poczynania sprawdzać i mogą z hukiem wylecieć że stanowisk? A już nie mówiąc o tym z jakimi konsekwencjami zawodowymi.

6 stycznia, 12:57, James:

Pan Tomala i Pani Rusecka to sa za porządnie i za spokojni ludzie żeby sobie głowę zawracać bagnem i prywatnym folwarkiem w Niepołomicach.

Typowa logika peowcow - kraść, kombinować, kręcić wały a jak w końcu wymiar sprawiedliwości to zauważy to pieprzyc że zemsta polityczna.

Weź sobie człowieku melise wypij niż zaczniesz głupoty pisać.

Śmieszny jesteś. Ale cóż pewnie jesteś tym co pierwszy raz pojechał nad morze za 500 . Żadna władza czy to po, sld czy teraz pis nie ma pojęcia o zarządzaniu państwem. Łatwo dawać socjal z cudzych pieniędzy by wygrać wybory zamiast tworzyć system przyjazny dla chcących pracować niż nierobów lakomych na socjal. A co do ruseckiej to jestem z Wieliczki i widzę jak się zmieniła z jaka butą chodzi po Wieliczce ze swoim mężem zatrudnionym w starostwie (oczywiście to nie nepotyzm wg pis). Co do kopalni to przykład Broniowski wiceprezes i członek zarządu powiatu anprywatnie kolega syna ruseckiej (wg pisu żadnego nepotyzmu). O jakiej wy sprawiedliwości mówicie w pisie (Banaś najlepszy przyklad). A radny śleczka z.Wieliczki tez wieść gminna głosi, że przeniósł się do pis dla stanowiska, bo urósł na stanowisku wiceburmistrza. Zarzucanie kolesiostwa to ten nowy Zieliński też swego kolezke wziął z jakiegoś rzepiennika, pewnie za nim pójdą nastepni. I jak to się ma do zarzutów o nepotyzm i uklady ptakowi?

A
Abc..
5 stycznia, 15:35, Beatka:

W Niepołomicach może i zawrzało, ale nie dlatego, że ze swojego stanowiska został odwołany kolega Romana Ptaka, ale dlatego, że ktoś usunął z internetu relację z ostatnich obrad Rady Miejskiej. Wszystko dlatego, że nasz nowy burmistrz, Pan Zieliński, szczegółowo mówił o nowych zarzutach, jakie są postawione Romanowi. Była również mowa o zadłużeniu Fundacji, którą nieudolnie od lat zarządza jego żona.Bylo też pokazane chamskie zachowanie jednego z radnych, bleeeee. Więc jak już Pani pisze artykuły, to niech one przynajmniej będą rzetelne. A tak naprawdę wiekszości mieszkańców jest totalnie obojętne czy w gabinecie na trzecim piętrze ratusza będzie siedział Roman, Krystian, czy zupełnie ktoś inny.

Oczywiście że obojętne płaczą tylko ludzie którzy z tego mają korzyść i ich rodziny.

Tacy miejscowi Kodziarze, tak można nazwać.

J
James
5 stycznia, 22:52, Gość:

Do tego dochodza jeszcze zwolnienia w wodociagach Niepołomice. Mysle, ze macza tu palce niespełniona zawodowo z chorymi ambicjami władzy w Wieliczce rusecka przy pomocy tego z osp tomali. Rusecka z kopalni w Wieliczce zrobiła prywatny folwark i teraz pr0buje z niepolomicami to samo. Czy rusecka tomala Zieliński nie mają obaw, że jak władza się zmieni to wtedy opozycja w pierwszej kolejności zacznie ich poczynania sprawdzać i mogą z hukiem wylecieć że stanowisk? A już nie mówiąc o tym z jakimi konsekwencjami zawodowymi.

Pan Tomala i Pani Rusecka to sa za porządnie i za spokojni ludzie żeby sobie głowę zawracać bagnem i prywatnym folwarkiem w Niepołomicach.

Typowa logika peowcow - kraść, kombinować, kręcić wały a jak w końcu wymiar sprawiedliwości to zauważy to pieprzyc że zemsta polityczna.

Weź sobie człowieku melise wypij niż zaczniesz głupoty pisać.

G
Gość

Do tego dochodza jeszcze zwolnienia w wodociagach Niepołomice. Mysle, ze macza tu palce niespełniona zawodowo z chorymi ambicjami władzy w Wieliczce rusecka przy pomocy tego z osp tomali. Rusecka z kopalni w Wieliczce zrobiła prywatny folwark i teraz pr0buje z niepolomicami to samo. Czy rusecka tomala Zieliński nie mają obaw, że jak władza się zmieni to wtedy opozycja w pierwszej kolejności zacznie ich poczynania sprawdzać i mogą z hukiem wylecieć że stanowisk? A już nie mówiąc o tym z jakimi konsekwencjami zawodowymi.

M
Mięso,kaniec
5 stycznia, 15:35, Beatka:

W Niepołomicach może i zawrzało, ale nie dlatego, że ze swojego stanowiska został odwołany kolega Romana Ptaka, ale dlatego, że ktoś usunął z internetu relację z ostatnich obrad Rady Miejskiej. Wszystko dlatego, że nasz nowy burmistrz, Pan Zieliński, szczegółowo mówił o nowych zarzutach, jakie są postawione Romanowi. Była również mowa o zadłużeniu Fundacji, którą nieudolnie od lat zarządza jego żona.Bylo też pokazane chamskie zachowanie jednego z radnych, bleeeee. Więc jak już Pani pisze artykuły, to niech one przynajmniej będą rzetelne. A tak naprawdę wiekszości mieszkańców jest totalnie obojętne czy w gabinecie na trzecim piętrze ratusza będzie siedział Roman, Krystian, czy zupełnie ktoś inny.

5 stycznia, 18:54, Gość:

Nikt nie usunął tylko trzeba umieć szukać. A ja z drugiej strony. Przychodzi taki Misiewicz opowiada banialuki, że dopiero poznaje gminę i mówi to 30 grudnia na sesji po czym przedstawia co zrobił i otóż 17 grudnia premier go powoluje. 18 grudnia obejmuje urzad i akurat w tym samym dniu już zawiadamia sąd i przestępstwie i jak to się ma do tego, że będąc 18 grudnia ponoć nie wiedział, że zamek jest zamkiem ale donos wiedział gdzie i co. Po prostu ustawka pisu. Druga rzecz odwołanie wiceburmistrza. Rozumiem, że ten cień wiceburmistrza w postaci pełnomocnika ma szereg doświadczenia wiedzy i sukcesów i tez od podstaw utworzył strefe przemyslowa i rozwinął ja na skale przynajmnoej jak niepolomice ma doswiadczenie w prowadzeniu wielomilionowych inwestycji pozyskiwanie funduszy ..

Jakoś w to nie wierzę bo o tej miejscowości gdzie jest wicewojtem rzepiennik strzyzewski pierwszy raz teraz uslyszalem. Trzecia rzecz ja rozumiem, że prawo pozwala wiele rzeczy zrobić tylko Misiewicz nie ma mandatu społecznego by tak podpisywać się im robić co chce. Czemu nie poczekają do decyzji sądu. Już wszystko wiedzą wcześniej? A może sam.ptaka przywróci i co wtedy Misiewicz że swojej kasy zwróci koszt pełnomocnika. Co byście tu nie powiedzieli ale gdyby nie kracik i potem ptak to niepolomice bylyby pewnie taka gminą jak rzepiennik nie ublizajac jej mieszkańcom. Pewnie rzeczy kracik robil czy rozwijał od postaw. I czwarta rzecz przestańcie chrzanic, że mieszkańców to nie interesuje jak glosowalo na niego prawie 70%. Ja dziękuję jak gmina ma rządzić 27 latek bez doświadczenia nie znają kompletnie gminy jej problemów. To tak jakby was na wrzody leczył weterynarz.

Beatka chyba zależna od Romusia.

G
Gość
5 stycznia, 15:35, Beatka:

W Niepołomicach może i zawrzało, ale nie dlatego, że ze swojego stanowiska został odwołany kolega Romana Ptaka, ale dlatego, że ktoś usunął z internetu relację z ostatnich obrad Rady Miejskiej. Wszystko dlatego, że nasz nowy burmistrz, Pan Zieliński, szczegółowo mówił o nowych zarzutach, jakie są postawione Romanowi. Była również mowa o zadłużeniu Fundacji, którą nieudolnie od lat zarządza jego żona.Bylo też pokazane chamskie zachowanie jednego z radnych, bleeeee. Więc jak już Pani pisze artykuły, to niech one przynajmniej będą rzetelne. A tak naprawdę wiekszości mieszkańców jest totalnie obojętne czy w gabinecie na trzecim piętrze ratusza będzie siedział Roman, Krystian, czy zupełnie ktoś inny.

Nikt nie usunął tylko trzeba umieć szukać. A ja z drugiej strony. Przychodzi taki Misiewicz opowiada banialuki, że dopiero poznaje gminę i mówi to 30 grudnia na sesji po czym przedstawia co zrobił i otóż 17 grudnia premier go powoluje. 18 grudnia obejmuje urzad i akurat w tym samym dniu już zawiadamia sąd i przestępstwie i jak to się ma do tego, że będąc 18 grudnia ponoć nie wiedział, że zamek jest zamkiem ale donos wiedział gdzie i co. Po prostu ustawka pisu. Druga rzecz odwołanie wiceburmistrza. Rozumiem, że ten cień wiceburmistrza w postaci pełnomocnika ma szereg doświadczenia wiedzy i sukcesów i tez od podstaw utworzył strefe przemyslowa i rozwinął ja na skale przynajmnoej jak niepolomice ma doswiadczenie w prowadzeniu wielomilionowych inwestycji pozyskiwanie funduszy ..

Jakoś w to nie wierzę bo o tej miejscowości gdzie jest wicewojtem rzepiennik strzyzewski pierwszy raz teraz uslyszalem. Trzecia rzecz ja rozumiem, że prawo pozwala wiele rzeczy zrobić tylko Misiewicz nie ma mandatu społecznego by tak podpisywać się im robić co chce. Czemu nie poczekają do decyzji sądu. Już wszystko wiedzą wcześniej? A może sam.ptaka przywróci i co wtedy Misiewicz że swojej kasy zwróci koszt pełnomocnika. Co byście tu nie powiedzieli ale gdyby nie kracik i potem ptak to niepolomice bylyby pewnie taka gminą jak rzepiennik nie ublizajac jej mieszkańcom. Pewnie rzeczy kracik robil czy rozwijał od postaw. I czwarta rzecz przestańcie chrzanic, że mieszkańców to nie interesuje jak glosowalo na niego prawie 70%. Ja dziękuję jak gmina ma rządzić 27 latek bez doświadczenia nie znają kompletnie gminy jej problemów. To tak jakby was na wrzody leczył weterynarz.

B
Beatka

W Niepołomicach może i zawrzało, ale nie dlatego, że ze swojego stanowiska został odwołany kolega Romana Ptaka, ale dlatego, że ktoś usunął z internetu relację z ostatnich obrad Rady Miejskiej. Wszystko dlatego, że nasz nowy burmistrz, Pan Zieliński, szczegółowo mówił o nowych zarzutach, jakie są postawione Romanowi. Była również mowa o zadłużeniu Fundacji, którą nieudolnie od lat zarządza jego żona.Bylo też pokazane chamskie zachowanie jednego z radnych, bleeeee. Więc jak już Pani pisze artykuły, to niech one przynajmniej będą rzetelne. A tak naprawdę wiekszości mieszkańców jest totalnie obojętne czy w gabinecie na trzecim piętrze ratusza będzie siedział Roman, Krystian, czy zupełnie ktoś inny.

A
Abc
4 stycznia, 20:41, Mieszkaniec 77:

Nic nie zawrzało! Czy ABW przyjrzało się może dlaczego to burmistrz zlikwidował spółkę, którą miał dotować i dlaczego to zrobił?

A co się stało z pewnym ośrodkiem wypoczynkowym, na który rodzice wykupowali cegiełki aby dzieciaki miały miejsce do którego mogą wyjechać? i kto to przejął? i co ma do tego osoba Kracika?

Kracik się zwinal ponad 10 lat temu i zostawił Romkowi bagno, a ten to jeszcze poglebil.

M
Mieszkaniec 77

Nic nie zawrzało! Czy ABW przyjrzało się może dlaczego to burmistrz zlikwidował spółkę, którą miał dotować i dlaczego to zrobił?

A co się stało z pewnym ośrodkiem wypoczynkowym, na który rodzice wykupowali cegiełki aby dzieciaki miały miejsce do którego mogą wyjechać? i kto to przejął? i co ma do tego osoba Kracika?

M
Mieszkaniec

Co zawrzalo. Każdy ma swoje życie, prace i problemy.

Nikt kompletnie tego nie odczuł że ktoś jest zawieszony, ktoś odwołany.

Zwykłym mieszkańcom to wisi czy zarządza Pan Ptak czy Pa Zieliński.

Tylko klika w strachu bo może ktoś z nich kolejny do odwołania.

Proszę nie siać zbędnej paniki.

Byłem dziś na zakupach w Niepołomicach i nie widziałem żeby ktoś był zmartwiony, każdy uśmiechnięty bo dwa dni Świąt przed nami.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3