Połamane gałęzie, uszkodzonych kilka dachów, brak prądu na małym obszarze na Krowodrzy - to wstępne efekty nocnej wichury na terenie Krakowa.
W Krakowie w nocy występowały także problemy z komunikacją miejską. Z powodu powalonych drzew trudności w kursowaniu miały tramwaje i autobusy.
Strażacy w Małopolsce interweniowali już niemal 300 razy. Najwięcej razy w powiecie krakowskim i w powiatach: tarnowskim, limanowskim, nowosądeckim i nowotarskim. Usuwali m.in. połamane drzewa i konary, pracowali przy uszkodzonych dachach - takich przypadków zgłoszono ponad 40. Na szczęście w wyniku wichur nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Nad Tatrami w nocy przeszła burza!
Na Kasprowym Wierchu odnotowano porywy wiatru do nawet 150 kilometrów na godzinę. Dodatkowo w nocy, nad Tatrami przeszła gwałtowna burza.
Podhale. Silny wiatr dał się we znaki. Uszkodził dachy sześc...
Wichura uderzyła także w szkołę podstawową w Sierockim w gminie Biały Dunajec. Wiatr zaczął zrywać blachę z dachu.
Znaczne straty w Małopolsce zachodniej
Ogrom powalonych drzew, zerwane dachy i uszkodzone słupy i stacje elektryczne. Strażacy i służby cały czas usuwają skutki nocnych wichur.
Problemy w powiecie wadowickim
W powiecie wadowickim strażacy wyjeżdżali do powalonych drzew m.in. w Lanckoronie i Izdebniku, gdzie konar przerwał linię energetyczną. Drzewa zagradzały przejazd także w: Wieprzu na ul. Spokojnej, Barwałdzie Średnim (droga na Wysoką) i w miejscowości Bęczyn (droga na Kopytówkę).
Powalone drzewa, zerwane dachy, brak prądu. Skutki nocnej wi...
Wiatr szalał także w Tarnowie
Blisko 40 interwencji związanych z usuwaniem skutków nocnych wichur i burz odnotowali do tej pory strażacy z Tarnowa i powiatu.
Ostrzeżenia IMGW, alert RCB
Ostrzeżenie IMGW przed silnym wiatrem dla całej Małopolski wydano 23 lutego po godzinie 18, a jego obowiązywanie określono do 24 lutego do 8 rano. Wczoraj Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyłało także swoje alerty. Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa bez prądu na terenie kraju pozostaje około 76 tys. odbiorców (stan na godzinę 6.00 rano, 24 lutego), najwięcej w woj. małopolskim (18 tys.), podkarpackim (14 tys.) i śląskim (10,5 tys.) Ponadto, w wyniku silnego wiatru odnotowano 84 wydarzenia, które spowodowały opóźnienie 111 pociągów pasażerskich i 8 pociągów towarowych. PSP odnotowała blisko 2100 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru, uszkodzonych zostało ponad 200 budynków mieszkalnych (stan na godzinę 24:00, 24 lutego).
WIDEO: Barometr Bartusia. Doradcy podatkowi przeciw zawiłemu prawu i deptaniu tajemnic
- Tak wyglądał Kraków ponad 100 lat temu z lotu ptaka. Wielu z tych miejsc już nie ma!
- Luksusy? Tak mieszka arcybiskup Marek Jędraszewski [ZDJĘCIA]
- Najśmielsze pomysły "Januszów" zakupów. Zobaczcie przykłady
- Sekrety stadionu Wisły Kraków. Nieznane zakamarki! [ZDJĘCIA]
- Studniówka 2020. Wybieramy miss podwiązki w Małopolsce
