Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielkie Grand Prix w trickingu. Inicjatorem trener z Nowego Sącza

Remigiusz Szurek
Remigiusz Szurek
W Krakowie odbyły się jedne z największych zawodów trickingowych (sport łączący ze sobą sztuki walki, gimnastykę i breakdance – przyp. red.) w naszym kraju organizowane dla dzieci i młodzieży w ramach obchodów 120-lecia Szkoły Podstawowej nr 40. Mowa o Grand Prix Polski w trickingu
W Krakowie odbyły się jedne z największych zawodów trickingowych (sport łączący ze sobą sztuki walki, gimnastykę i breakdance – przyp. red.) w naszym kraju organizowane dla dzieci i młodzieży w ramach obchodów 120-lecia Szkoły Podstawowej nr 40. Mowa o Grand Prix Polski w trickingu archiwum Screamo
W Krakowie odbyły się jedne z największych zawodów trickingowych (sport łączący ze sobą sztuki walki, gimnastykę i breakdance – przyp. red.) w naszym kraju organizowane dla dzieci i młodzieży w ramach obchodów 120-lecia Szkoły Podstawowej nr 40. Mowa o Grand Prix Polski w trickingu.

Wydarzenie to zainicjował trener Nowosądeckiego Klubu Screamo Trickz: Andrzej Stec przy wsparciu szkoleniowca krakowskiego UKS UL Jakuba Leśniaka. Dzięki sporej pracy wspomnianych osób udało się zorganizować jedną z największych tego typu imprez w Polsce.

- Ta praca nie była łatwa, a zajęła nam ok. dwóch miesięcy. Mowa o całej imprezie w tym przewiezieniu sprzętu, zadbaniu o nagrody, stworzeniu dokładnej listy zawodników, w końcu posprzątaniu po zawodach, ale oczywiście było warto! To były zawody zorganizowane dla idei, dla dzieci, po to, by ten tricking w Polsce rozwijał się w najlepsze, by było o nim słychać jeszcze więcej i to w całym kraju. To nasza przyszłość, musimy o nią dbać – przyznaje w rozmowie z „Gazetą Krakowską” trener Stec.

Rywalizacja toczyła się w wyjątkowym miejscu – na Hali Ruczaj przy szkole nr 40 w Krakowie udostępnionej przez dyrektor placówki Grażynę Półtorak. W szranki stanęło łącznie 100 zawodników reprezentujących Katowice Katowice (Ewo GIM/Screamo Trickz), Zgorzelec (360 Stopni), Nowy Sącz (Screamo Trickz), Łącko (Szkoła Akrobatyki RH Trickz), Tarnów (Szkoła Akrobatyki RH Trickz), Słupsk(Akro Pasja i Team Air Moves), Bydgoszcz (Osa Akro), Rzeszów (Air Squad), Nowy Targ (Podhalańska sekcja akrobatyczna) i oczywiście Kraków (UKS UL/ Screamo Trickz).

- Zdobyliśmy 22 medale, ale nie to było jednak najważniejsze, a spotkanie się w gronie wszystkich klubów trickingowych w Polsce i to praktycznie nam się udało, co bardzo mnie cieszy i daje wiele satysfakcji – zauważa Andrzej Stec.

Nagrody dla najlepszych ufundowała m.in. Akro Pasja, pomógł również Tomasz Michałowski ze Stowarzyszenia Dla Miasta.

- Było to dla nas idealne przetarcie przed Mistrzostwami Polski, które już 9 grudnia odbędą się w Katowicach – podsumowuje nasz rozmówca.

Współorganizatorem GP w Krakowie był UKS UL pod przewodnictwem Sławomira Klekowskiego i Beaty Nowak. Patronat nad imprezą sprawował Związek Nowoczesnych Sztuk Walki MFR – Tricking.

Nowy Sącz. Arkadiusz Mularczyk: Polacy przez lata dziedziczyli biedę

od 16 lat

      

Sportowy24.pl w Małopolsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska