https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wiemy kto zaprojektuje i wybuduje nowe skrzyżowanie w Gaju na zakopiance

Grzegorz Skowron
Wybrano ofertę na projekt i budowę węzła w Gaju na zakopiance. Wiemy, kto będzie odpowiadał za tą inwestycję. - Po analizie ofert złożonych do przetargu na projekt i budowę węzła drogowego na DK7, w Gaju, pod Krakowem 8 października 2019 r. wybrano tą, złożoną przez konsorcjum: Eurovia Polska S.A. Bielany Wrocławskie i Nowak-Mosty Sp. z o.o. Koszt wszystkich prac wynosi ponad 31 mln 825 tys. zł brutto- informuje Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

FLESZ - Parkowanie drożeje. Znamy nowe stawki

Do przetargu zgłosiło się pięciu wykonawców. - Przy punktacji ofert brano pod uwagę cenę, okres gwarancji jakości oraz możliwość skrócenia czasu na zrealizowanie wszystkich wymagań i oddania do ruchu nowego węzła. Największą ilość punktów uzyskało konsorcjum Eurovia Polska S.A. Bielany Wrocławskie i Nowak-Mosty Sp. z o.o – informuje Iwona Mikrut.

Budowa ekspresowej zakopianki. Tu gdzie teraz jest droga, tr...

Nowy węzeł drogowy ma zastąpić istniejące skrzyżowanie z drogami powiatowymi., ulicami Widokową i Zadziele. Na etap projektowania wraz z uzyskaniem decyzji ZRiD (zgody na realizację inwestycji drogowej) ustalono 16 miesięcy od podpisania umowy. Na etap realizacji natomiast 15 miesięcy od uzyskania decyzji ZRiD, z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 października. Konsorcjum zaproponowało skrócenie czasu trwania prac projektowych i budowy węzła o 4 miesiące.
 
Oprócz zaprojektowania i wykonania węzła drogowego w Gaju, na Zakopiance, konieczna jest
- przebudowa istniejących dróg w zakresie kolizji z projektowanym węzłem,
- budowa innych dróg, w tym zmiana przebiegu istniejących dróg obsługujących tereny przyległe do inwestycji,
- budowa lub przebudowa infrastruktury dla pieszych, obiektów inżynierskich jak mury oporowe i palisady, kolidujących urządzeń oraz sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej (urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci gazowych) oraz systemu odwodnienia terenu, w tym urządzeń odwadniających korpus drogowy, sieć teletechniczną i oświetlenie drogowe.

Nowy odcinek ekspresowej zakopianki gotowy! Zobacz jak wygląda!

W ramach inwestycji przewidziana jest także wymiana warstwy ścieralnej prawej i lewej jezdni DK7, oznakowanie węzła, bariery ochronne oraz wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia węzła do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z nowych rozwiązań.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Ja

Eurovia... Czyli ten węzeł nie powstanie za naszego pokolenia. Jeszcze się nie spotkałem z inwestycją, którą ta firma doprowadziłaby do końca. Potrafią tylko wszystko rozgrzebać i tak zostawiają.

G
Gość

To węzeł czy skrzyżowanie ze światłami czyli gigantyczne korki na zakopiance

g
gmina

Trochu to trwało, jeszcze trochu potrwa - ale węzeł tam sprawa niezbędna.

Następny w kolejce Libertów i bezkolizyjne zjazdy/wjazdy z A4.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska