Wioślarze AGH Kraków wywalczyli dwa medale Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Bydgoszczy 20-22 maja 2022 r. Oba zdobyte zostały w „królewskiej” konkurencji - ósemek. Męska osada popłynęła po złoto, żeńska - po brąz.

Tytuł mistrzowski w rywalizacji męskich ósemek w Bydgoszczy wywalczyła osada AGH w składzie: Tomasz Calik, Dawid Długosz, Grzegorz Grabowski, Piotr Grzesik, Marek Kobosko, Antoni Radomiński-Lasek, Jan Rosa, Maciej Smreczak i sterniczka Karolina Piotrowska. W finale A o 3 sekundy wyprzedziła Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy i o 3,1 s Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Ósemka kobiet z AGH: Zofia Decker, Maria Goli, Kamila Jasińska, Joanna Kusek, Anna Petryla, Klaudia Sachmerda, Joanna Sarysz, Maja Wiśniewska, Weronika Żmuda w finale zajęła 3. miejsca, do najszybszej ekipy UMK Toruń straciła 11 s.

W imprezie na torze Brydujście rywalizowało prawie 250 wioślarzy. Klasyfikację drużynową wygrał UMK, w klasyfikacji uczelni technicznych najlepsza była ekipa AGH.

Sekcja wioślarska w AGH się rozwija. Do sztabu szkoleniowego sekcji prowadzonej przez trener Iwonę Wójcik-Pietruszkę dołączyła Maria Sajdak, dwukrotna medalistka olimpijska, która jest absolwentką uczelni.