Popiela w finale PŚ w Hiszpanii
Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie PŚ, tydzień wcześniej we włoskiej Ivrei, Polacy w slalomie cieszyli się z wygranej Mateusza Polaczyka (Zawisza Bydgoszcz) w K-1. Pochodzący ze Szczawnicy kajakarz tym razem w Hiszpanii odpadł w półfinale, zajmując 26. miejsce, podobnie jak 38. Michał Pasiut (AZS AWF Kraków).
Do finału K-1 awansował natomiast - z 8. wynikiem - Popiela. W decydującym przejeździe przytrafił mu się jednak poważny błąd na 15. bramce, za jej ominięcie ukarany został 50 punktami (sekundami) doliczanymi do czasu przejazdu i o miejscu w czołówce można było zapomnieć. Nasz zawodnik sklasyfikowany został na 10. pozycji. Zwyciężył Czech Jiri Prskavec.
W K-1 kobiet Klaudii Zwolińskiej (Start), wicemistrzyni olimpijskiej z Paryża, tym razem nie dostała się do finału. W półfinale miała 12. wynik, a w awansie przeszkodziły 2 pkt (sekundy) karne za dotknięcie bramki. Na tym etapie odpadła także Dominika Brzeska (Start), która zajęła ostatecznie 23. miejsce. Hanna Danek (Start) zakończyła udział w zawodach na kwalifikacjach - 35. lokata. Najlepsza w imprezie okazała się Maialen Chourraut z Hiszpanii. W C-1 kobiet zwyciężyła Australijka Jessica Fox. Zwolińska zajęła 17. miejsce, a Aleksandra Stach (KKK Kraków) 23.
W C-1 mężczyzn wygrał zawodnik gospodarzy Miguel Trave. W półfinale odpadł Szymon Nowobilski (Start), sklasyfikowany został na 24. pozycji; przez kwalifikacje nie przebrnęli Grzegorz Hedwig (Start, 37.) i Krzysztof Książek (KKK, 41.).
Zwolińska piąta w końcowym rankingu PŚ
To były ostatnie zawody PŚ w tym sezonie. W klasyfikacji końcowej slalomu najwyżej z polskiej ekipy znalazła się Zwolińska, której w K-1 przypadła 5. pozycji. Pierwszą wywalczyła Niemka Ricarda Funk.
W K-1 mężczyzn na 10. pozycji jest Polaczyk, wygrał Francuz Anatole Delassus. W rankingach C-1 Biało-Czerwonych nie ma w czołowej "10"; 1. lokaty zajęli Słowak Matej Benus i Australijka Jessica Fox.
W niedzielę w La Seu d'Urgell odbędzie się rywalizacja w PŚ w kayak crossie, też z udziałem Polaków.
