Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wisła Can-Pack zaskoczyła drużynę Spartaka Moskwy [ZDJĘCIA]

Justyna Krupa
Koszykarki drużyny Wisły Can-Pack w pięknym stylu zwyciężyły wynikiem 76:64 drużynę Spartaka Moskwy. Czy tym samym otworzą sobie drogę do zwycięstw w europejskich rozgrywkach?

Mistrzynie Polski były zdeterminowane, by w końcu odnieść pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w Eurolidze. Wcześniej poniosły trzy porażki, mocno rozczarowując włodarzy i kibiców klubu.

Tuż przed spotkaniem udało się zatwierdzić do gry nową skrzydłową Wisły Alanę Beard. Amerykanka odbyła tylko trzy treningi z zespołem, ale trener Jose Hernandez wypuścił ją na parkiet w pierwszej piątce. Wiedział doskonale, że Wiśle brakowało ostatnio siły ognia na obwodzie. Oprócz Beard, debiut w barwach Wisły zaliczyła także wracająca po kontuzji Daria Mieloszyńska.
Krakowianki zaczęły słabo, w dodatku już na początku kontuzji nabawiła się Paulina Pawlak. Przyjezdne raz po raz trafiały za trzy punkty, a właśnie tą bronią pokonały ostatnio Wisłę w Final Eight. Spartak prowadził już 12:4, ale niesione gorącym dopingiem wiślaczki dwoma punktami wygrały pierwszą partię.

W drugiej kwarcie zdobyły 8 punktów z rzędu i trenerka przyjezdnych Pokey Chatman zaczęła się niepokoić. Przerwa na żądanie podziałała na rosyjski zespół, ale na krótko. W Wiśle swój rytm złapała Charles - do przerwy miała na koncie aż 20 punktów. Rywalki nie umiały znaleźć też sposobu na Anke De Mondt, która rzuciła 4 "trójki".

Krakowianki wygrały ze Spartkakiem po raz trzeci w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Dobrym występem pokazały, że mogą jeszcze wiele zdziałać w tej edycji Euroligi.

W innym spotkaniu w grupie A, w której występuje drużyna spod Wawelu, IMOS Brno przegrał na własnym parkiecie z Rivasem Ecopolis 59:66. W czwartek odbędzie się mecz Uni Gyor - Tarsus Belediyesport. Wisła jest piąta w tabeli.

Wisła Can-Pack Kraków - Spartak Moskwa 76:64 (24:22, 19:13, 16:16, 17:13)
Sędziowali: Andris Aunkrogers, Zdenko Zubak i Władysław Isaczenko. Widzów: 2000.
Wisła Can-Pack Kraków: Charles 26, De Mondt 18 (4x3) Beard 13 (1x3), Horti 3, Pawlak 0 - Ouvina 12, Krężel 0, Żurowska 4, Mieloszyńska 0.
Spartak Moskwa: Dupree 6, Yacoubou 6, Aguilar 6 (2x3), Hammon 2, Augustus 16 (1x3) - Beliakova 12 (2x2), Barić 5 (1x3), Kuzina 5 (1x3), Vieru 6, Petrović 0.

Kraków: przetestujmy razem nową siatkę połączeń! [AKCJA]

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!