Wisła i Lechia ostro strzelały w sparingu

(bk)
Wisła Kraków zremisowała 3:3 w sparingowym meczu z Lechią Gdańsk, który rozegrano w Międzychodzie. Prowadzenie uzyskała Lechia, a konkretnie Traore, który wykorzystał podanie Rasiaka. Wyrównał strzałem z bliskiej odległości Genkow, którego podaniem obsłużył Melikson.

W 39 min znów jednak prowadziła Lechia, po tym jak gola dla “biało-zielonych" strzelił Rasiak, uprzedzając Miśkiewicza. Mimo iż w tym momencie do końca pierwszej połowy pozostawało tylko kilka minut, to na przerwę z prowadzeniem schodzili wiślacy. W 41 min rzut karny wykorzystał Garguła, a po kolejnych dwóch minutach do siatki trafił Boguski (asysta Genkow).

Po zmianie stron padła już tylko jedna bramka. W 70 min wynik spotkania ustalił Grzelczak, który strzałem głową posłał piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Kolejny sparing wiślacy rozegrają 10 lipca, a ich rywalem będzie Omonia Nikozja.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 3:3 (3:2)

Bramki: Genkow 21, Garguła 41-karny, Boguski 43 - Traore 10, Rasiak 39, Grzelczak 70.

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań).

Wisła: Miśkiewicz (46 Kocoń) - Burliga (46 Lepiarz), Piwowarczyk, Jaliens (46 Czekaj), Żemło (46 Bunoza) - Szewczyk (46 Buras, 78 Kolanko), Sobolewski (46 Wilk), Garguła (46 Chrapek), Boguski (46 Iliev), Melikson (46 Kirm) - Genkow (46 Kamiński).

Lechia: Małkowski (46 Buchalik) - Deleu (46 Pietrowski), Bąk (46 Bajić), Madera (72 Kostrzewa), Airapetian (46 Andriuskevicius) - Surma (46 Machaj), Andreu (72 Zyska), Wiśniewski (46 Wojciechowski), Nowak (46 Tuszyński), Traore (57 Górka) - Rasiak (46 Grzelczak).

Wybieramy strażaka roku 2012. Zgłoś swojego kandydata!