Wisła Kraków remisuje w sparingu ze Stalą Mielec na koniec zgrupowania

Bartek Ziółkowski/wislakrakow.com
W drodze powrotnej z zgrupowania w Arłamowie Wisła Kraków rozegrała sparing ze Stalą Mielec w Woli Chorzelowskiej. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, choć „Biała Gwiazda” długo prowadziła.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Trener Radosław Sobolewski wystawił taki „kombinowany” skład. Było trochę zawodników z podstawowej jedenastki, było też trochę piłkarzy, którzy grali ostatnio mniej w oficjalnych meczach lub wcale.

W pierwszej połowie mecz był dość wyrównany, choć początkowo z lekkim wskazaniem na Stal. Mielczanie mieli jednak jakichś klarownych sytuacji na gole. Wisła dobrze ustawiała się w defensywie.

Krakowianie też nie mieli zbyt wiele okazji, ale w 26 min Patryk Gogół najpierw zanotował odbiór w środku pola, ale następnie po rozegraniu piłki Jesusem Alfaro, całość zakończył strzałem w boczną siatkę. Niewiele później Wisła objęła prowadzenie po strzale z dystansu Szymona Sobczaka.

W drugiej połowie Stal szukała wyrównania, ale pierwszy dobrą okazję miał Dawid Olejarka, który w 51 min trafił w boczną siatkę. Dwie minuty później Bert Esselin trafił w poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dwa razy też refleksem wykazał się po strzałach z bliska w zamieszaniu podbramkowych Kamil Broda.

Mielczanie częściej atakowali, ale Wisła broniła się dobrze. Sporo było też walki w środkowej strefie boiska. Krakowianie też potrafili odpowiedzieć. W 81 min mocno strzelał Angel Rodado, ale bramkarz Stali obronił.

W odpowiedzi w 85 min dobrą okazję miał Ilia Szkurin, ale jego strzał z pola karnego obronił Kamil Broda. Dwie minuty ten sam zawodnik Stali miał już jednak lepszą okazję i strzałem z bliska wyrównał. I tak już się skończyło.

Stal Mielec - Wisła Kraków 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Sobczak 28, 1:1 Szkurin 87.
Stal: Jałocha - Gerstenstein, Esselink, Matras, Leandro, Wołkowicz - Wlazło Stępień, Satnos, Hinokio - Wolsztyński. II połowa: Dudek - Rozwadowski, Ehmann, Esselink, Leandro, Getinger – Maj, Trąbka, Santos, Domański - Szkurin.
Wisła: Raton (46 Broda) - Wiśniewski, Jaroch, Colley (65 Fazlagić), Szot – Talar (65 Sapała), Gogół (75 Carbo) – Baena (46 Villar), Olejarka, Alfaro (56 Rodado) - Sobczak.
Sędziował: Marek Pająk (Mielec).