Wisła Kraków. Ważne zwycięstwo juniorów „Białej Gwiazdy”

Bartek Ziółkowski/wislakrakow.com
Zespół Wisły Kraków, rywalizujący w Centralnej Lidze Juniorów U-19 odniósł bardzo ważne zwycięstwo, pokonując Wartę Poznań 4:3. Choć „Biała Gwiazda” prowadziła do przerwy 4:0, to emocji nie brakowało do samego końca.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Wisły. W 18 min po podaniu Kuziemki prowadzenie dla „Białej Gwieździe” Gap. W 32 min Stanek wykorzystał rzut karny, a końcówka pierwszej połowy to był już popis Kuziemki, który w ciągu trzech minut strzelił dwa gole. Wisła prowadziła do przerwy 4:0 i wydawało się, że nic złego jej już stać się nie może.

A jednak w drugiej połowie goście ruszyli w pościg. Już w 48 min pierwszego gola dla Warty strzelił Janik. Prawdziwe emocje zaczęły się natomiast w samej końcówce, gdy najpierw Smuniewski wykorzystał rzut karny, a następnie strzelił gola kontaktowe. „Zieloni” starali się zrobić wszystko, żeby zdobyć jeszcze jednego, wyrównującego gola, ale ostatecznie Wisła utrzymała prowadzenie i zaksięgowała trzy punktu.

Wisła Kraków - Warta Poznań 4:3 (4:0)
Bramki: 1:0 Gap 18, 2:0 Stanek 32 karny, 3:0 Kuziemka 40, 4:0 Kuziemka 43, 4:1 Janik 48, 4:2 Smuniewski 87 karny, 4:3 Smuniewski 89.
Wisła: Stępak - Prochwicz, Pachel, Klimczyk, Skała, Maśnica, Kuziemka, Sowa, Stanek Benedyktowicz, Gap. Grali też: Woyna-Orlewicz, Pieniądz, Bigosiński, Kurczyna, Symula, Nowiński, Krawiec.