Wisła Kraków wygrywa w Turcji z młodzieżą Lokomotiwu Moskwa

Joanna Żmijewska/wisla.krakow.pl
W pierwszym z dwóch, zaplanowanych na czwartek, sparingów Wisły Kraków na zgrupowaniu w Turcji, „Biała Gwiazda” pokonała młodzieżowy zespół Lokomotiwu Moskwa 3:0.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Mecz rozgrywany był w skróconym wymiarze czasowym. Grano dwa razy po 35 minut. Wiślacy uzyskali przewagę od początku spotkania. Stworzyli sobie kilka okazji na gole, a w 22 min uzyskali prowadzenie po strzale z rzutu wolnego Chuki. Po kolejnych sześciu minutach krakowianie podwyższyli na 2:0. Tym razem czujnością wykazał się Marcin Wasilewski, który wykorzystał błąd bramkarza (nie utrzymał piłki w rękach) i wpakował piłkę do siatki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Rosjanie, którzy ruszyli do ataku. W 38 min mogło być 2:1, ale Mateusza Lisa uratował słupek po strzale Wadima Karejewa.

Wiślacy przetrwali jednak napór rywali i sami skutecznie zaatakowali. W 57 min strzelał Jean Carlos Silva, a choć piłka po jego uderzeniu nie znalazła drogi do bramki, to ze skuteczną dobitką pospieszył Rafał Boguski.

Do końca meczu podopieczni Artura Skowronka stworzyli sobie jeszcze kilka okazji, ale wynik nie legł już zmianie.

Wisła Kraków - Lokomotiw (ME) Moskwa 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Chuca 22, 2:0 Wasilewski 28, 3:0 Boguski 57.
Wisła: Lis - Niepsuj, Janicki, Wasilewski, Hołownia - Kuveljić - Boguski, Pawłowski, Chuca, Mak - Silva.