Komitet wyborczy wyborców Reaktor B7 Inspirujemy Zmiany wyrósł na bazie stowarzyszenia Reaktor B7, które zrzesza specjalistów z zakresu urbanistyki, architektury, ekologii.
- Działamy od 8 lat w ramach Reaktora i chcielibyśmy, żeby nasze poglądy i ludzi, którzy nas popierają, wreszcie miały reprezentację. Cel jest jeden: rozwój miasta, żeby sprawy poszły do przodu - mówi Wojciech Woźniczka, kandydat na burmistrza Bochni z ramienia komitetu.
- Bochnia wymaga przebudowy decyzji zbiorowej, która dotyczy tego, co i kiedy budujemy, czym się zajmujemy, w jakiej kolejności, na jakiej podstawie podejmujemy decyzje. Musimy nad tym mocno popracować, bo wyzwania teraźniejszości i przyszłości są naprawdę duże - zwraca uwagę.
Program komitetu Reaktor B7 obejmuje trzy priorytety: energooszczędność, komunikacja i inwestowanie w energię społeczną.
Pierwszy dotyczy kosztów, jakie ponoszą mieszkańcy, jak i samorząd na ogrzewanie, elektryczność, a także na gospodarkę odpadami. Odpowiedzią na to miałoby być inwestowanie w zieloną energię z pomocą funduszy europejskich w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Sposobem na podniesienie efektywności energetycznej mieszkańców Bochni miałoby być rozszerzenie sieci ciepłowniczej.
Kolejny priorytet Reaktora to komunikacja. - To czas, jaki mieszkańcy zużywają na przemieszczanie się po mieście, czyli komunikacja zbiorowa, parkingi, drożność skrzyżowań, przejazdów. Ważnym elementem jest utrzymanie dróg, jak szybko łata się dziury, jak utrzymuje się zieleń i robi porządek w mieście - wylicza Woźniczka.
Oprócz konieczności budowy parkingu wielopoziomowego na tzw. ruskim rynku przy ul. Floris działacze Reaktora B7 wskazują na konieczność przebudowy skrzyżowania ulic Kościuszki i Floris na rondo. Kolejnym udogodnieniem miałoby być rozwinięcie sieci połączeń autobusowych w mieście, uwzględniających zarówno szkoły, jak i strefę gospodarczą (BSAG). Ten ostatni problem był przedmiotem dyskusji podczas lutego sesji rady miasta.
Trzecim priorytetem Reaktora jest inwestowanie w energię społeczną. - Definiujemy jako podstawowe źródło rozwoju lokalnej społeczności. Chcemy bardzo inwestować w sport, kulturę i budżet obywatelski. Te obszary są podstawowymi nośnikami energii społecznej - zwraca uwagę Wojciech Woźniczka.
Kandydaci do Rady Miasta Bochnia – KWW Reaktor B7 Inspirujemy Zmiany
Okręg wyborczy nr 1:
- Luiza Sawicka-Hofstede (44 l.)
- Maksymilian Kobiela (40 l.)
- Szymon Knap (21 l.)
- Maria Liguzińska-Kowal (40 l.)
- Anna Kaczmarczyk-Haba (48 l.)
- Agnieszka Szot (50 l.)
- Darek Maszewski (45 l.)
Okręg wyborczy nr 2:
- Wojciech Woźniczka (47 l.)
- Piotr Cholewa (37 l.)
- Agnieszka Jałocha (35 l.)
- Joanna Gurgul (40 l.)
- Emilia Konieczny (27 l.)
- Jerzy Noskowiak (53 l.)
- Leszek Stabrawa (50 l.)
Okręg wyborczy nr 3:
- Maciej Gawęda (31 l.)
- Karolina Porwisz-Stańdo (41 l.)
- Katarzyna Knap (46 l.)
- Jacek Matrejek (62 l.)
- Paula Kozak (33 l.)
- Marek Materna (52 l.)
Okręg wyborczy nr 4:
- Sylwia Pachota-Rura (50 l.)
- Dominik Mucha (36 l.)
- Łukasz Nabielec (38 l.)
- Oskar Radliński (27 l.)
- Maria Daniec (51 l.)
- Dorota Ciechanowicz (44 l.)
- Arkadiusz Budzyn (25 l.)
- Lucyna Mazur z Czchowa po udziale w "The Voice Senior" dostała wiatru w żagle
- Biskup Artur Ważny z Tarnowa solidaryzuje się ze skrzywdzonymi w Kościele
- Przebudowa Plant w Bochni zakończy się wcześniej niż zaplanowano. Zdjęcia i wideo
- Prokuratura sprawdza, czy w Brzesku dochodziło do wyłudzania opłat parkingowych
- W Bochni ukazał się podręcznik do języka angielskiego z Bochnią w tle. Zobacz wideo
- Nowa organizacja ruchu przy szpitalu w Brzesku, ruch odbywa się po nowym rondzie